• Неодамнешно
  • -8 %
LMDTK НОВИ 6CELLS батеријата за леново 121000629 121000630 121SL050C 121SP010C 121SS080C ASM BAHL00L6S BAHL00L6S FRU 121SS080C

LMDTK НОВИ 6CELLS батеријата за леново 121000629 121000630 121SL050C 121SP010C 121SS080C ASM BAHL00L6S BAHL00L6S FRU

DEN 794.00
DEN 863.04

Количина на стоки
Тековен


Изберете нашите причини? 1. Ние продаваат сите производи кои се во добар квалитет ,тие се 100% сосема нов. 2. Ние нудиме 2 години гаранција за сите предмети, може да се купи со доверба. 3. Сите Предмети се добро тестирани од страна на нашиот квалитет одделот пред испраќање. 4. Сите производи се продаваат во акции, тогаш може да бидете сигурни дека на бродот надвор веднаш откако плаќање завршен. 5. Предупредување : За различни земји да произведуваат различни количества на различни, нашите батеријата етикета може да биде малку различен од вашата оригинална батерија, но тоа не влијае на користењето на 6.
батеријата на различните пакети на производство, појава на различни верзија, сликата е за повикување само, да преовладуваат во вид
1. Првата употреба на новата батерија, ве молиме прво полн со електрична енергија, а потоа снема до околу 5%-10% и потоа се полни, за да целосно да ја активирате литиум јонска да стигне до максималниот капацитет, 2. Не празнење на новата батерија на 0%, во спротивно тоа е лесно да се оштети батеријата за да го направи животот на батеријата пократко 3. За долго време без употреба на батерии треба да се наплаќаат за повеќе од 70% од конзервирање, складирање време е најдобро да не повеќе од 3 месеци 4. Долготрајната употреба на полначот, најмалку 1 месеци да го користите еден батерија 5. На животниот век на батеријата е околу 600 пати на полнење и празнење Лаптоп 6. По приемот на стоката најде дека батеријата може да не биде обвинет, ве молиме проверете ја вашата адаптер 7. Батеријата може да не се наплаќаат, батерија, матична плоча, адаптер, температурата може да влијае на батеријата може да не работи
121000629 121000630 121 SL050 C 121 SP010 C 121 SS080 C ASM BAHL00 L6 S BAHL00 L6 S FRU 121 SS080 C
ЗА LENOVO

Други карактеристики

Пакет:
Yes
Капацитетот На Батеријата:
4001 - 5000 MAh
Батеријата Напон:
10.8 V
Компатибилен Бренд:
Леново
Број На Модел На:
ЗА леново ASM BAHL00L65
Тип:
Li-Ion
Бренд Име:
LMDTK
боја:
Црна
Тежина:
297g
Батеријата клетки:
6 Клетки
Место на Потекло:
Guangdong, Кина (Копно)
Капацитетот На Батеријата:
реалниот капацитет на 4000-4400mAh
батеријата етикетата:
10.8 v/11.1 v 5200mAh
Гаранција:
2years
is_customized:
YES
димензија:
204.9 x 52.2 x 19.9 mm
Производи Статус:
Акции

Најдобри понуди