• Неодамнешно
JIGU Лаптоп со Батерија ЗА Toshiba PA3534U-1BAS PA3534U-1BRS PA3535U-1BRS Сателитски A210 A505 L202 L300 A300 L300D A300D L305D

JIGU Лаптоп со Батерија ЗА Toshiba PA3534U-1BAS PA3534U-1BRS PA3535U-1BRS Сателитски A210 A505 L202 L300 A300 L300D A300D

DEN 1084.80

Количина на стоки
Тековен


Како да се цел на батеријата? Најдобар начин да се најде батерија ви треба е во потрага оригинална батерија модел. Ако тоа е иста со нашата батеријата модел, тогаш тоа сигурно може да се користи за вашиот лаптоп батеријата. Користете "Ctrl+F" за да ги барате клучните зборови од веб-сајт. Ако сè уште не може да осигурајте се дека батеријата, ве молиме контактирајте со нас.
Како да се празнење и полнење лаптоп батеријата ? 1. Инсталирате на вашиот неодамна купи батерија во вашиот лаптоп 2. Поврзете го AC адаптерот и вашата батерија треба да започне полнењето. 3. Полнење додека батеријата е полна. 4. Откачете го AC адаптерот и да го користите вашиот лаптоп. Во оваа ситуација, батеријата е целосно испуштање до 10%-15%.Потоа повторно да го вклучите за да го AC адаптерот и да започне полнењето. Повторете го ова на полнење и празнење циклус неколку пати и вашата батерија пакет ќе бидат условени да се изврши со полн капацитет.
Ставка детали
Батерија Тип : Батерија Li-ion Батерија Пакет
Батеријата Volt : 11.1 V
Батеријата Capatity : 6600m Ah/73 WH
Батеријата Клетки : 9 клетки Батеријата Боја : Црна
Инвентар : Во Парк
Производ Детали шоу
Ве молиме да се осигурате производ(и) кои ви се случува да се купи одговара на марка, модел и број на делот од вашиот уред. Овој Лаптоп Батеријата може да го замени следните дел броеви : За Toshiba PA3534 U-1 BAS PA3534 U-1 BRS PA3535 U-1 BRS PA3682 U-1 BRS PA3727 U-1 BRS PABAS098 PABAS174 Т-A200

Други карактеристики

Бренд Име:
JIGU
Тип:
Li-Ion
Компатибилен Бренд:
Toshiba
Батеријата Напон:
11.1 V
Број На Модел На:
A300D L305D
Пакет:
Yes
Батеријата клетки:
9 клетки
Гаранција:
1 година
Батеријата Боја:
Црна
Батеријата клетки:
9 клетки Гранд Нов
Место на Потекло:
Guangdong Кина (Копно)
Клеточно ниво:
Одделение Мобилен
Уверение:
CE,FCC, RHOS
Состојба:
Сосема Нов, работи како Вистински Делови, 100% Компатибилен ОЕМ
is_customized:
Yes

Најдобри понуди