• Неодамнешно
JIGU Лаптоп со Батерија За TOSHIBA Satellite A200 A202 A203 A205 A210 A215 A300 A305 A305D A350 A350D A355 A355D A500 A505

JIGU Лаптоп со Батерија За TOSHIBA Satellite A200 A202 A203 A205 A210 A215 A300 A305 A305D A350 A350D A355 A355D A500

DEN 1084.80

Количина на стоки
Тековен


Како да се цел на батеријата? Најдобар начин да се најде батерија ви треба е во потрага оригинална батерија модел. Ако тоа е иста со нашата батеријата модел, тогаш тоа сигурно може да се користи за вашиот лаптоп батеријата. Користете "Ctrl+F" за да ги барате клучните зборови од веб-сајт. Ако сè уште не може да осигурајте се дека батеријата, ве молиме контактирајте со нас.
Како да се празнење и полнење лаптоп батеријата ? 1. Инсталирате на вашиот неодамна купи батерија во вашиот лаптоп 2. Поврзете го AC адаптерот и вашата батерија треба да започне полнењето. 3. Полнење додека батеријата е полна. 4. Откачете го AC адаптерот и да го користите вашиот лаптоп. Во оваа ситуација, батеријата е целосно испуштање до 10%-15%.Потоа повторно да го вклучите за да го AC адаптерот и да започне полнењето. Повторете го ова на полнење и празнење циклус неколку пати и вашата батерија пакет ќе бидат условени да се изврши со полн капацитет.
Ставка детали
Батерија Тип : Батерија Li-ion Батерија Пакет
Батеријата Volt : 11.1 V
Батеријата Capatity : 6600m Ah/73 WH
Батеријата Клетки : 9 клетки Батеријата Боја : Црна
Инвентар : Во Парк
Производ Детали шоу
Ве молиме да се осигурате производ(и) кои ви се случува да се купи одговара на марка, модел и број на делот од вашиот уред. Овој Лаптоп Батеријата може да го замени следните дел броеви : За Toshiba PA3534 U-1 BAS PA3534 U-1 BRS PA3535 U-1 BRS PA3682 U-1 BRS PA3727 U-1 BRS PABAS098 PABAS174 Т-A200

Други карактеристики

Бренд Име:
JIGU
Тип:
Li-Ion
Компатибилен Бренд:
Toshiba
Батеријата Напон:
11.1 V
Број На Модел На:
A200 A202 A203 A205
Пакет:
Yes
Батеријата клетки:
9 клетки
Гаранција:
1 година
Батеријата Боја:
Црна
Батеријата клетки:
9 клетки Гранд Нов
Место на Потекло:
Guangdong Кина (Копно)
Клеточно ниво:
Одделение Мобилен
Уверение:
CE,FCC, RHOS
Состојба:
Сосема Нов, работи како Вистински Делови, 100% Компатибилен ОЕМ
is_customized:
Yes

Најдобри понуди