• Неодамнешно
  • -0 %
JIGU 12 Ќелија Лаптоп Батеријата 586007-541 593553-001 593554-001 593562-001 HSTNN-UB0W WD548AA За HP Compaq Presario CQ32 CQ42

JIGU 12 Ќелија Лаптоп Батеријата 586007-541 593553-001 593554-001 593562-001 HSTNN-UB0W WD548AA За HP Compaq Presario

DEN 1294.00
DEN 1294.08

Количина на стоки
Тековен

Ние имаме комплетен инженеринг објект за батеријата пакет тестирање.
Враќање :
1. Увозни давачки, даноци и други обичаи поврзани трошоци не се вклучени. На предмети кои се купени со бесплатен превозот , ние ќе одземе на нашите превозот на трошоците од вашиот наплата износ. Таму е 12 месеци гаранција од денот купи.
Забелешка : Цените се прикажани вклучуваат гориво надоместоци. Секој батеријата има свој модел на името(или дел број,P/N), можете да ги најдете на вашата оригинална батерија. Купувачите ги сноси сите одговорности за сите дополнителни трошоци настанати (ако ги има).предмети вратени мора да биде во иста состојба како примени и во оригиналното пакување, со сите оригинални пакет содржина.
Други Политики
Ние ќе ги остават позитивен. Сите предмети се проверува пред испраќање.Ние ќе ги сноси трошоците за техничари на постројката за поправка/замена било предмети дадени до нас, во рамките на гарантниот рок(Утврдено дека се неисправни од нашите техничари); додека клиентите ќе бидат одговорни за круг-начин на превозот обвиненија за испраќање на нивните производи за поправка место и да се врати. клиентите мора да ги плати за враќање товар.
Гаранција и Гаранција
Ние и ветуваме на сите производи што се продаваат во нашата продавница се сосема нови и слободни од дефекти во материјалот и изработката.
Превозот
По уплата е потврдена како валидни, објектите ќе бидат испратени во рок од 1-3 работни дена.Ако не сте задоволни кога ќе го добиете вашиот објектот, ве Молиме контактирајте ме пред да се врати.Најдобри Желби За Вас и да Имате Убав Ден!
Предмети опис
Батерија Тип : Li-ion
Напон : 11.1 V
Капацитетот на батеријата : 8800m Ah
Батеријата Клетки : 12cells
Тип На Производ : Замена На Батеријата
Состојба : 100% Сосема Нов , 12 месеци гаранција ! Сертифицирани од страна CE & Rohs !
Предмети фото шоу
Овој производ листата е за тип на производ(DM4) : Овој Лаптоп Батеријата може да го замени следните дел броеви : за Compaq 586006-321 586006-361 586007-541 586028-341 588178-141 593553-001 593554-001 593562-001 GSTNN-Q62 C HSTNN-CB0 W HSTNN-CBOW HSTNN-F01 C HSTNN-F02 C HSTNN-I78 C HSTNN-I79 C HSTNN-I81 C HSTNN-I83 C HSTNN-I84 C HSTNN-IB0 N HSTNN-IB0 X HSTNN-IB1 E HSTNN-OB0 X HSTNN-OB0 Y HSTNN-Q47 C HSTNN-Q48 C HSTNN-Q49 C HSTNN-Q50 C HSTNN-Q51 C HSTNN-Q60 C HSTNN-Q61 C HSTNN-Q62 C HSTNN-Q63 C HSTNN-Q64 C HSTNN-UB0 W HSTNN-YB0 X MU06 MU09 NBP6 A174 NBP6 A174 B1 NBP6 A175 NBP6 A175 B1 WD548 AA Овој Лаптоп Батеријата е исто така компатибилна со следниве модели : ЗА COMPAQ 435 Лаптоп КОМПЈУТЕР, за Presario CQ630, за Presario CQ43-300 Серија 436 Лаптоп КОМПЈУТЕР, за Presario CQ72 за Presario CQ43-400 Серија CQ430, за Presario CQ42-100 Серија за Presario CQ56-100 Серија CQ630, за Presario CQ42-200 Серија за Presario CQ56-200 Серија за Presario CQ32, за Presario CQ42-300 Серија за Presario CQ57-100 Серија за Presario CQ42, за Presario CQ42-400 Серија за Presario CQ62-100 Серија за Presario CQ43, за Presario CQ57, за Presario CQ62-200 Серија за Presario CQ56, за Presario CQ62, за Presario CQ62-300 Серија за Presario CQ56z-200 CTO, за Presario CQ62z-200 CTO, за Presario CQ62-400 Серија за Presario CQ43-100 Серија за Presario CQ62z-300 CTO, за Presario CQ62-Серија за Presario CQ43-200 Серија ЗА HP Лаптоп КОМПЈУТЕР за Павилјон g4 за Павилјон dv3-4000 Серија 431 Лаптоп КОМПЈУТЕР за Павилјон g4t-1000 CTO за Павилјон dv3-4100 Серија 435 Лаптоп КОМПЈУТЕР за Павилјон g4t-1100 CTO за Павилјон dv3-4200 Серија 630 Лаптоп КОМПЈУТЕР за Павилјон g4t-1200 CTO за Павилјон dv4-4000 Серија 631 Лаптоп КОМПЈУТЕР за Павилјон г-7 за Павилјон dv4-4100 Серија 635 Лаптоп КОМПЈУТЕР за Павилјон g7t-1000 CTO за Павилјон dv5 Серија 636 Лаптоп КОМПЈУТЕР 2000 Серија за Павилјон dv5-2000 Серија 650 Лаптоп КОМПЈУТЕР Завист 17-1000 Серија за Павилјон dv5-2100 Серија 655 Лаптоп КОМПЈУТЕР Завист 17-1100 Серија за Павилјон dv6-3000 Серија Завист 15-1100 Завист 17-1200 Серија за Павилјон dv6-3100 Серија HP630 Завист 17-2000 Серија за Павилјон dv6-3200 Серија G32 Завист 17-2100 Серија за Павилјон dv6-3300 Серија G72t Завист 17t-1000 Серија за Павилјон dv6-4000 Серија G42 Завист 17t-2000 Серија за Павилјон dv6-6000 Серија G56 G42-100 Серија за Павилјон dv6-6100 Серија G62 G42-200 Серија за Павилјон dv6-6b Серија G62m-300 CTO Лаптоп КОМПЈУТЕР G42-300 Серија за Павилјон dv7-4000 Серија G62x-400 CTO G42-400 Серија за Павилјон dv7-4100 Серија G72 G42t Серија за Павилјон dv7-4200 Серија за Павилјон dv4t-4000 CTO G56-100 Серија за Павилјон dv7-4300 Серија за Павилјон dv4t-4100 CTO G62-100 Серија за Павилјон dv7-6000 Серија за Павилјон dv5t-2100 CTO G62-400 Серија за Павилјон dv7-6100 Серија за Павилјон dv6-6c41tx G62-Серија за Павилјон dv7t-6100 Серија за Павилјон dv6t-4000 CTO G62-б Серија за Павилјон г4-1000 Серија за Павилјон dv6t-6000 CTO G62t Серија за Павилјон г4-1100 Серија за Павилјон dv6t-3100 CTO G72-100 Серија за Павилјон г4-1200 Серија за Павилјон dv6t-3000 CTO G72-Серија за Павилјон г4-1300 Серија за Павилјон dv6t-3200 CTO G72-б Серија за Павилјон г4-2000 Серија за Павилјон dv6t-6b00 CTO за Павилјон dm4-1000 Серија за Павилјон g6 Серија за Павилјон dv6z-3100 CTO за Павилјон dm4-1100 Серија за Павилјон g6-1000 Серија за Павилјон dv7-1400 за Павилјон dm4-1200 Серија за Павилјон g6-1100 Серија за Павилјон dv7t-4000 CTO за Павилјон dm4-1300 Серија за Павилјон g6-1200 Серија за Павилјон dv7t-4100 CTO за Павилјон dm4-2000 Серија за Павилјон g6-1300 Серија за Павилјон dv7t-5000 CTO за Павилјон dm4-3000 Серија за Павилјон g6-1b Серија за Павилјон dv7t-6000 CTO за Павилјон dm4t Серија за Павилјон г-7-1000 Серија за Павилјон dv7t-6b00 CTO
Потсетник
Пред ставање на ред, ве молиме бидете сигурни дека моделот ќе купите одговара за вашиот лаптоп или лаптоп.

Други карактеристики

Капацитетот На Батеријата:
10400MAH, 8800MAH
Бренд Име:
JIGU
Тип:
Li-Ion
Компатибилен Бренд:
HP
Батеријата Напон:
11.1 V
Број На Модел На:
586007-541 593553-001
Пакет:
Yes
Батеријата клетки:
12 клетки
Гаранција:
1 година
Батеријата клетки:
12 клетки Гранд A,New
Батеријата Тежина:
450.77 g
Батеријата Боја:
Црна
Место на Потекло:
Guangdong, Кина (Копно)
Уверение:
CE,FCC,RHOS
Клеточно ниво:
Одделение Мобилен
Состојба:
Сосема Нов, работи како Вистински Делови, 100% Компатибилен ОЕМ
is_customized:
Yes

Најдобри понуди