• Неодамнешно
  • -5 %
Лаптоп со Батерија За Dell Vostro 1014 1015 1088 A840 F286H F287F F287H G066H G069H PP37L PP38L R998H 451-10673

Лаптоп со Батерија За Dell Vostro 1014 1015 1088 A840 F286H F287F F287H G066H G069H PP37L PP38L R998H 451-10673

DEN 893.00
DEN 939.84

Количина на стоки
Тековен


Опис :
Батерија Тип : Li-ion
Напон : 11.1 V
Капацитет : 4400m Ah
Тип На Производ : Замена На Батеријата (100% Сосема Нов)
Состојба : Нова, 24 месеци гаранција!Сертифицирани од страна CE & Rohs !!
Причини за да ја Изберете нас? 1. Ние продаваат сите производи кои се во добар квалитет ,тие се 100% сосема нов. 2. Ние нудиме 2 години гаранција за сите предмети, може да се купи со доверба. 3. Сите Предмети се добро тестирани од страна на нашиот квалитет одделот пред испраќање. 4. Сите производи се продаваат во акции, тогаш може да бидете сигурни дека на бродот надвор веднаш откако плаќање завршен. 5. Предупредување : За различни земји да произведуваат различни количества на различни, нашите батеријата етикета може да биде малку различен од вашата оригинална батерија, но тоа не влијае на користењето на 6.
батеријата на различните пакети на производство, појава на различни верзија, сликата е за повикување само, да преовладуваат во вид
1. Првата употреба на новата батерија, ве молиме прво полн со електрична енергија, а потоа снема до околу 5%-10% и потоа се полни, за да целосно да ја активирате литиум јонска да стигне до максималниот капацитет, 2. Не празнење на новата батерија на 0%, во спротивно тоа е лесно да се оштети батеријата за да го направи животот на батеријата пократко 3. За долго време без употреба на батерии треба да се наплаќаат за повеќе од 70% од конзервирање, складирање време е најдобро да не повеќе од 3 месеци 4. Долготрајната употреба на полначот, најмалку 1 месеци да го користите еден батерија 5. На животниот век на батеријата е околу 600 пати на полнење и празнење Лаптоп 6. По приемот на стоката најде дека батеријата може да не биде обвинет, ве молиме проверете ја вашата адаптер 7. Батеријата може да не се наплаќаат, батерија, матична плоча, адаптер, температурата може да влијае на батеријата може да не работи
6 Ќелија Лаптоп со батерија за DELL Vostro 1014 1015 A840 A860n F287 H 0 G069 H 0988 H 312-0818 црна Бесплатен превозот
Овој Лаптоп Батеријата може да го замени следните дел броеви : за Dell
312-0818 451-10673 F286 H F287 F F287 H R988 H
Овој Лаптоп Батеријата е исто така компатибилна со следниве модели : за Dell
за Inspiron 1410 Vostro 1014 Vostro 1014n Vostro 1015 Vostro 1015n Vostro 1088 Vostro 1088n Vostro A840 Vostro A860 Vostro A860n

Други карактеристики

Компатибилен Бренд:
DELL
Пакет:
Yes
Бренд Име:
HSW
Батеријата Напон:
10.8 V/ 11.1 V
Капацитетот На Батеријата:
4001 - 5000 MAh
Број На Модел На:
1014
Тип:
Li-Ion
боја:
Црна
Тип:
Li-Ion
Сертификат:
CE,FCC,RHOS
Состојба:
Сосема нов, Во парк
Место на Потекло:
Guangdong, Кина (Копно)
Капацитетот На Батеријата:
5200MAH
Целосно капацитет:
4400mAh
Производи Статус:
Акции

Најдобри понуди