• Неодамнешно
JIGU батеријата за hp Павилјон dv3000 dv3100 dv3500 HSTNN-CB71 HSTNN-OB71 HSTNN-XB70 HSTNN-XB71 KG297AA 463305-341 463305-751

JIGU батеријата за hp Павилјон dv3000 dv3100 dv3500 HSTNN-CB71 HSTNN-OB71 HSTNN-XB70 HSTNN-XB71 KG297AA 463305-341 463305-751

DEN 769.92

Количина на стоки
Тековен

Ние ќе ви испратиме нова по добивањето на неисправни објект.
Превозот
Ние Брод на Светот, освен APO/FPO .
Произведени Со Висок Капацитет моќ производи. Но ќе мора да плаќаат дополнителни превозот надомест.Се најдобро !!!
Најдобри Желби За Вас и да Имате Убав Ден!
Предмети опис
PS :
Ако постои било која друга точка што ви треба, ве молиме слободно контактирајте со нас! Ние ќе се обидеме потрудиме да ви помогне!
2 годишна гаранција, Купи со доверба!
30 ден пари гаранција за враќање на, 100% Сосема нов .
Гаранција и Гаранција
Ние и ветуваме на сите производи што се продаваат во нашата продавница се сосема нови и слободни од дефекти во материјалот и изработката. Земја
Време на испорака Работни Дена (не вклучувајќи празник) 5-7 8-11 12-14. Таму е 24 месеци гаранција од денот купи.
Предмети се испраќаат од Кина користење на Воздухопловната, стигнат до најголемиот број на земји во рок од 10 до 20 работни дена.здраво , пријатели , добредојдовте на нашата компанија , ве молиме да обрнете внимание на тоа : - ако сакате да купите батеријата за да го промените вашата оригинална батерија , ве молиме да пребарувате на моделот на вашата оригинална батерија , не барај го моделот на вашиот КОМПЈУТЕР на aliexpress , затоа што сакате да купите некоја батерија не е КОМПЈУТЕР , и ве молиме проверете сликите на нашиот веб-сајт со вашата оригинална батерија пред да нарачате да avoide да се прави грешка . Секој батеријата има свој модел на името(или дел број,P/N), можете да ги најдете на вашата оригинална батерија.
Предмети генерално се испраќаат од истиот работен ден, откако ќе се провери од.
Вистински слики покажуваат
Ве молиме да се осигурате производ(и) кои ви се случува да се купи одговара на марка, модел и дел број на вашиот уред,
Овој Лаптоп Батеријата може да го замени следните дел numbe :
ЗА Hp
463305-341 463305-751 468816-001 HSTNN-CB71 HSTNN-OB71 HSTNN-XB70 HSTNN-XB71 KG297 AA
Овој Лаптоп Батеријата е исто така компатибилна со следниве модели : ЗА Hp
Павилјон dv3000 Серија Павилјон dv3000/КТ Павилјон dv3001 TX Павилјон dv3002 TX Павилјон dv3003 TX Павилјон dv3004 TX Павилјон dv3005 TX Павилјон dv3006 TX Павилјон dv3007 TX Павилјон dv3008 TX Павилјон dv3009 TX Павилјон dv3010 TX Павилјон dv3011 TX Павилјон dv3012 TX Павилјон dv3013 TX Павилјон dv3014 TX Павилјон dv3015 TX Павилјон dv3016 TX Павилјон dv3017 TX Павилјон dv3018 TX Павилјон dv3019 TX Павилјон dv3020 TX Павилјон dv3021 TX Павилјон dv3022 TX Павилјон dv3023 TX Павилјон dv3024 TX Павилјон dv3025 TX Павилјон dv3026 TX Павилјон dv3027 TX Павилјон dv3028 TX Павилјон dv3029 TX Павилјон dv3030 TX Павилјон dv3100 Серија Павилјон dv3101tx Павилјон dv3102tx Павилјон dv3103tx Павилјон dv3104tx Павилјон dv3105tx Павилјон dv3106tx Павилјон dv3107tx Павилјон dv3108tx Павилјон dv3109tx Павилјон dv3110tx Павилјон dv3111tx Павилјон dv3112tx Павилјон dv3113tx Павилјон dv3114tx Павилјон dv3115tx Павилјон dv3116tx Павилјон dv3117tx Павилјон dv3118tx Павилјон dv3119tx Павилјон dv3120tx Павилјон dv3500 Серија Павилјон dv3500ea Павилјон dv3500en Павилјон dv3500er Павилјон dv3500t Павилјон dv3501tx Павилјон dv3502tx Павилјон dv3503tx Павилјон dv3504tx Павилјон dv3505ea Павилјон dv3505tx Павилјон dv3505xx Павилјон dv3506la Павилјон dv3506tx Павилјон dv3507ea Павилјон dv3507tx Павилјон dv3508br Павилјон dv3508tx Павилјон dv3509tx Павилјон dv3510er Павилјон dv3510nr Павилјон dv3510tx Павилјон dv3511tx Павилјон dv3512tx Павилјон dv3513tx Павилјон dv3514tx Павилјон dv3515ee Павилјон dv3515ef Павилјон dv3515ei Павилјон dv3515tx Павилјон dv3516tx Павилјон dv3517tx Павилјон dv3518tx Павилјон dv3519tx Павилјон dv3520ea Павилјон dv3520er Павилјон dv3520tx Павилјон dv3521tx Павилјон dv3522tx Павилјон dv3523tx Павилјон dv3524tx Павилјон dv3525ef Павилјон dv3525tx Павилјон dv3526tx Павилјон dv3527tx Павилјон dv3528tx Павилјон dv3529tx Павилјон dv3530es Павилјон dv3530et Павилјон dv3530tx Павилјон dv3531tx Павилјон dv3532tx Павилјон dv3533tx Павилјон dv3534tx Павилјон dv3535tx Павилјон dv3536tx Павилјон dv3537tx Павилјон dv3538tx Павилјон dv3539tx Павилјон dv3540es Павилјон dv3540tx Павилјон dv3541tx Павилјон dv3542tx Павилјон dv3543tx Павилјон dv3544tx Павилјон dv3545ei Павилјон dv3545tx Павилјон dv3550ee Павилјон dv3550eg Павилјон dv3550el Павилјон dv3550eo Павилјон dv3550ep Павилјон dv3550es Павилјон dv3550ez Павилјон dv3560ep Павилјон dv3560ev Павилјон dv3570ei Павилјон dv3600 Павилјон dv3600eg Павилјон dv3600t CTO Павилјон dv3601tx Павилјон dv3603tx Павилјон dv3604tx Павилјон dv3606tx Павилјон dv3608tx Павилјон dv3610ea Павилјон dv3610tx Павилјон dv3611tx Павилјон dv3613tx Павилјон dv3617tx Павилјон dv3618tx Павилјон dv3620ef Павилјон dv3625ei Павилјон dv3627tx Павилјон dv3628tx Павилјон dv3629tx Павилјон dv3630eg Павилјон dv3630tx Павилјон dv3631tx Павилјон dv3632tx Павилјон dv3633tx Павилјон dv3634tx Павилјон dv3635tx Павилјон dv3650eg Павилјон dv3699ef
Ако сакате побрзо превозот, ве молиме изберете ЕМС или DHL како вашиот превозни средства.

Други карактеристики

Бренд Име:
JIGU
Тип:
Li-Ion
Компатибилен Бренд:
HP
Батеријата Напон:
11.1 V/v 10.8
Број На Модел На:
HSTNN-XB71 KG297AA
Пакет:
Yes
Гаранција:
2 години
Батеријата клетки:
6cells
Батеријата Боја:
Црна
Батеријата Тежина:
413.91 g
Батеријата Должина:
204.70 x 46.45 x 20.60 mm
Место на Потекло:
Guangdong, Кина (Копно)
Клеточно ниво:
Одделение Мобилен
Уверение:
CE,FCC, RHOS
Состојба:
Сосема Нов, работи како Вистински Делови, 100% Компатибилен ОЕМ
is_customized:
Yes

Најдобри понуди