• Неодамнешно
  • -0 %
JIGU Лаптоп Батеријата 3ICR19/65-2 PA3904U-1BRS За Toshiba DYNABOOK R751 R752 Сателитски Pro/ TECRA R850 СЕРИЈА TECRA R950 СЕРИЈА

JIGU Лаптоп Батеријата 3ICR19/65-2 PA3904U-1BRS За Toshiba DYNABOOK R751 R752 Сателитски Pro/ TECRA R850 СЕРИЈА TECRA

DEN 853.00
DEN 853.44

Количина на стоки
Тековен


Информации за производот
Батерија Тип : Замена На Батеријата (100% Сосема Нов)
Батеријата Напон : 11.1 V
Капацитетот на батеријата : 44 00m Ah/49 WH
Батеријата Мобилен : 6cells
Состојба : 12 месеци гаранција! Сертифицирани од страна CE & Rohs !
Фото шоу
ЗА Toshiba 3 ICR19/66-2 лаптоп батерии може да го замени следните дел број : TOSHIBA 3 ICR19/65-2 PA3905 U-1 BRS 3 ICR19/66-2 PABAS245 PA3904 U-1 BRS PABAS246 3 ICR19/66-2 лаптоп батеријата е компатибилна со следниве модели : ЗА TOSHIBA За DYNABOOK R751 Tecra R850-117 За DYNABOOK R752 Tecra R850-119 За DYNABOOK R752/С Tecra R850-11 P За Сателитска Про R850 Tecra R850-140 За Сателитска R850 Tecra R850-14 K TECRA R850 PT520 A-007003 Tecra R850-14 L TECRA R850 PT520 A-01 S003 Tecra R850-14 P TECRA R850 PT520 A-01 T003 Tecra R850-14 Q TECRA R850 PT525 A-003019 Tecra R850-14 R TECRA R850 PT525 A-004019 Tecra R850-173 TECRA R850 PT525 A-005019 Tecra R850-175 TECRA R850 PT525 A-008019 Tecra R850-18 F TECRA R850-003 Tecra R850-19 J Tecra R850-00 G Tecra R850-1 C3 Tecra R850-00 Tecra R850-1 CD Tecra R850-00 J Tecra R850-1 CH Tecra R850-00 L Tecra R850-1 DD Tecra R850-00 P Tecra R850-1 GK Tecra R850-00 Q TECRA R850-1 JC Tecra R850-00 R TECRA R850-1 JD Tecra R850-00 U Tecra R850-1 RC Tecra R850-015 Tecra R850-PT520 A-007003 Tecra R850-017 Tecra R850-PT520 A-01 S003 Tecra R850-01 D Tecra R850-PT520 A-01 T003 Tecra R850-01 F Tecra R850-PT525 A-003019 Tecra R850-01 Q Tecra R850-PT525 A-004019 Tecra R850-01 R Tecra R850-PT525 A-005019 Tecra R850-021 Tecra R850-PT525 A-008019 Tecra R850-02 Y Tecra R850-S8510 Tecra R850-030 Tecra R850-S8511 Tecra R850-034 Tecra R850-S8512 Tecra R850-05 E Tecra R850-S8520 TECRA R850-05 F Tecra R850-S8522 TECRA R850-06 P Tecra R850-S8530 TECRA R850-074 Tecra R850-S8540 TECRA R850-08 W Tecra R850-S8552 Tecra R850-10 D Tecra R850-ST8500 Tecra R850-10 R TECRA R850-ST8501 Tecra R850-10 W Tecra R950 Серија

Други карактеристики

Капацитетот На Батеријата:
4400MAh, 5200MAh
Бренд Име:
JIGU
Тип:
Li-Ion
Компатибилен Бренд:
Toshiba
Батеријата Напон:
11.1 V
Број На Модел На:
PA3904U-1BRS
Пакет:
Yes
Батеријата клетки:
6 Клетки
is_customized:
Yes

Најдобри понуди