• Неодамнешно
  • -15 %
Универзален USB C Тип C Лаптоп Ac Адаптер за Dell XPS12 9250 Лат 7350 HA30NM150 5V/12V/20V/ 2A/2.25 А 45W Полнач за Лаптоп

Универзален USB C Тип C Лаптоп Ac Адаптер за Dell XPS12 9250 Лат 7350 HA30NM150 5V/12V/20V/ 2A/2.25 А 45W Полнач за Лаптоп

DEN 1428.00
DEN 1679.52

Количина на стоки
Тековен

Универзален USB C Тип C Лаптоп Ac Адаптер за Dell XPS12 9250 Лат 7350 HA30 NM150 5 V/12 V/20 V/ 2 A/2.25 А 45 W Полнач за Лаптоп
1. Технички Спецификации :
1) Влез : 100 до 240 V AC,1.0-0.6 А, 50 до 60 Hz (во светот употреба)
2) Излез : DC20 V 2.25 А
3) копче : 45 W
4) Штекер : 3-prong/2-prong
5)Пакетот Вклучува : 1 X Ac Адаптер (Не Вклучуваат Моќ Кабел)
2. Заштита
1)во текот напон заштита : 120%мин
2)во текот тековната заштита : 120%мин
3)во текот вчитај заштита hiccp режим,авто-обнова
4)Кратки-коло заштита : automatic recovery
5)Оптоварување регулатива : ±5%
3. На животната средина барање
1)оперативни температура : 0-40
2)температура на чување : -20-85
3)операта тинг релативната влажност : 595%RH
4) да Издржи напон : AC 3,000 V (минимум), 5m A (максимум)
5)Изолација отпор : DC 500 V 100 MΩ (минимум)
4.Компатибилен со :
XPS12 9250 ,ШИРИНА 7370, ШИРИНА 7275,МЕСТОТО НА ОДРЖУВАЊЕ 8 PRO 5855, ШИРИНА 11 5175, ШИРИНА 11 5179 ,XPS12 9250, МЕСТОТО 10 ПРО 5056
Најчесто поставувани ПРАШАЊА :
Q1 : греење, проблемот на адаптер за лаптоп?
А1 : Ако температурата на лаптоп адаптер е меѓу 30degree и 70degree,ве молиме да не грижете се,ова е нормален феномен,тоа нема да се оштети себе и лаптоп.
Q2 : Ќе 65w адаптери можат да работат на 90w лаптоп?
А2 : Ние не препорачуваме користење на 65w адаптери за полнење за 90w лаптоп,кој ќе се скрши вашиот лаптоп.
Q3 : Што можеме да направиме ако адаптер почне да дисипација на топлина?
A3 :
1)кога лаптопот батеријата се полни со енергија,полнење завршени,топлина дисипација ќе бидат ослободени.
2)Кога масата на programms се работи во исто време,како на пример играње игри,гледање ТВ,итн.Топлина дисипација, ќе бидат поголеми.
3)ве Молиме имајте добра средина да ги споделите со адаптер за дисипација на топлина.
Q4.Она што е вашата гаранција?
A4 : Една година Гаранција.

Други карактеристики

Пакет:
Yes
Бренд Име:
Geris Моќ
Компатибилен Бренд:
за Dell
Број На Модел На:
за Dell XPS12 9250 Лат 7350 HA30NM150
Излезна Струја:
1.2 A/2A/2A
Излезниот Напон:
20V/12V/5V
Боја:
Црна
На текст:
100-240V
Излез:
20V/12V/5V 1.2 A/2A/2A
моќност:
40W
Компатибилен со:
Ac Адаптер за Dell XPS12 9250 Лат 7350
is_customized:
Yes

Најдобри понуди