• Неодамнешно
  • -53 %
Супер квалитет 2 парчиња Јапонски VG10 Дамаск челик готвач кујна постави нож Santoku Нож за Сечење ножеви со Мозаик Занитвам

Супер квалитет 2 парчиња Јапонски VG10 Дамаск челик готвач кујна постави нож Santoku Нож за Сечење ножеви со Мозаик Занитвам

DEN 4286.00
DEN 9120.00

Количина на стоки
Тековен


3) Ние само бродот да Aliexpress потврди цел адреси. Треба да ни кажете што дефектот е и ни даде вашата цел број.
Повратни информации ви Благодариме за вашиот вид повратни информации откако ќе ги примите добар. Тоа е невозможно да се третираат прашања, ако не знаеме за нив!
Испорака :
1) Шведска Пост воздух mail и Netherland Пост воздух пошта се нашите главни превозот метод,(Ние, исто така, ќе го избере DHL,FEDEX експрес испорака според Клиентот вкупен износ и Адреса дозволено, за Кујнски ножеви се ограничени да бидат испратени од страна на international Express, во некои земји се базира на локалните обичаи предмети)
2) обработка времето ќе биде 1-3 дена по уплатата верификација. Ве молиме проверете со вашиот земјата царинската испостава за да се утврди она дополнителни трошоци кои ќе бидат пред наддавање/купување. : DMS116 M-18 , Јапонски vg10 Дамаск челик нож во собата со уникатен "Мал Бран Модели", Ножот материјал : ВФ-10 Супер челик е облечен со 33 слоеви на SUS430& SUS431 висока јаглерод,увезени од Јапонија Рачка : G10 материјали, чија цврстина и Анти-shrunk charactors се подобри потоа Micarta материјал, Ергономски зафат дизајн , Чувствувате tager земјата сечење на работ Анти- ' рѓа машина за миење Садови безбедно се Справи со Средината Мозаик Занитвам, Нов Дизајн, Супер квалитет Опис Нож Должина Дебелина Рачка Материјал 8"Готвач нож 200 2.
5) Ако не сте добиле вашата пратка во рок од 60 дена од плаќањето, ве молиме контактирајте со нас. Ако сакате да се промени на адресата, pls ни e-mail со 24 часа откако ќе се направи исплата. Ние ќе ги пратите пратката и да се врати во рок од 24 часа.
100% гаранција за квалитет.4 mm Црни G10 се справи со Гаранција гаранција за Квалитет : •ISO9001 : 2008, Погоден за Домаќинство; хотел и ресторан за Одржување на Чиста и сува по користење; задржи во ventilative место;
Знаци : дебелината се мери со раце, со мала разлика што е разумно
Sharpenging : Препорачуваме да ги изостри своите ножеви со острило под агол од 15 - 20 степени.
6) Даноци и скриени трошоци не се вклучени во продажната цена.4 mm Црни G10 се справи со 7"Santoku нож 180 2. НИЕ НЕ ГО ПОПРАВИ ИЛИ ДА ГО ЗАМЕНИ ПРЕДМЕТИ СО ИСТЕЧЕН РОК НА ГАРАНЦИЈА.
4) ТРАНЗИТ ВРЕМЕ е предвидено од страна на превозникот и може да се разликуваат, особено за време на сезона. ПРЕД да ни даде неутрален или негативен фидбек сакаат ќе контактирајте со нас frirstly, тогаш ние ќе се разбере она што вашите прашања или проблеми, така што ќе се реши навремено и направете секој клиент во 100% задоволство.

Други карактеристики

Тип:
Нож Поставува
сертификација:
ЕЕЗ,CE / ЕУ,SGS,LFGB,CIQ,ФДУ
Материјал:
Нерѓосувачки Челик
Функција:
Порибено,Еко-Пријателски
Бренд Име:
HUIWILL
Број На Модел На:
DMS116M-18
Пакување:
Две-парче Сет
Метал Тип:
Јапонски VG10 дамаск челик
Сечилото Цврстина:
60+/-2 HRC
Сечилото:
Јапонски VG10 дамаск челик
is_customized:
Yes
Средината Мозаик Занитвам:
Мал Бран Обрасци

Најдобри понуди