• Неодамнешно
Бесплатен превозот рачен електромагнетна индукција запечатување машина Медицинска Пластика Шише Капаче Sealer Запечатување Машина 20-100mm

Бесплатен превозот рачен електромагнетна индукција запечатување машина Медицинска Пластика Шише Капаче Sealer Запечатување

DEN 3792.00

Количина на стоки
Тековен

Контејнерите запечатува може да се направи на ЈП, ПП, PS, ПЕТ, ABS, стакло, порцелан и др. Машината работи на принципот на електромагнетна индукција : На алуминиумска фолија на шишето врвот е многу загреан моментално и се стопи, така што шише устата е тесно спакувани и запечатени.
·Нема подвижни делови, бучава слободни,100% цврста состојба површината планината електроника за долг живот стабилност.
Specfication
Модел
500 E
Напон
AC220 V 50 Hz
Моќност
0. Со мали димензии, мала тежина, лесно ракување, тоа е погоден за ниско-обемот на производството и работа во лаборатории.
Ние сме водечки производител & извозник на индустриски Пакување Машини, Здрав Алатки, Батерија Напојува Здрав Алатки, Пневматски и Прирачник за Рачни Алатки, Втиснување Машина, ПЕТ/ PP/ Челик Здрав, Вакуумско Пакување Машини, Полнење, Пакување, Машини за Пакување Машина, итн.0 KG
Answer : ___________________________ Note : стандарден сет е 220v.
ДЕТАЛИ
500 E microcomputer рачен електромагнетна индукција алуминиумска фолија запечатување машина, Континуирано Индукција Sealer Увоз еден.
Запечатување Машина, Рачни електромагнетна индукција топлина запечатување машина, преносни индукција sealer, пластична кеса sealer машина, апарати за вакуум sealer, вакуум sealer машина, храна вакуум sealer, sinbo вакуум sealer, вакуумско пакување машина, индукција запечатување машина, батерија напојува здрав алатка, триење заварување алатка, преносни здрав алатка, sealless здрав алатка, преносни запечатување машина, рачни запечатување машина, мини запечатување машина, индукција sealer машина, на Големо, ниска цена, кина, фабрика, на производителот, Запечатување Машина.
Индукција Sealer ПРИМЕРОК

Indcution Запечатување Машина Фото
Рачна Работа
Ефикасноста карактеристики
·Лесен за употреба,-нема алатки, plug-in поставите ниво на енергија и печат.
100% Гаранција 220 V рачен електромагнетна индукција запечатување машина преносни Индукција Sealer(печат големина : 20-100mm)
Успешно угостителство некогаш зголемувањето на барања за пакување машини & материјал од 1995 година, ние сме обезбедување на широк спектар на Здрав Алатки, на Челик Здрав Алатки, Здрав Машина, Здрав Точење, Батерија Напојува Здрав Алатки, ПЕТ/ PP/ Челик Здрав, Пневматски Брановидни Картон Машина за Сечење, ПВЦ/Пластична Картичка Втиснување Машина, Челик, Метални Картичка Втиснување Машина, Златна Фолија за Топол Печат Машина, Пакување Машина (Електромагнетна Индукција Алуминиумска Фолија Топлина Запечатување Машина, Вакуум Sealer, Автоматски Плоскости Машина, Автоматски Континуиран Запечатување Машина), Пневматски и Прирачник за Рачни Алатки, Импулс Топлина Sealer, Топлинска Намалување на Машини, Вакуумско Пакување Машини, Полнење, Пакување, Машини и други поврзани Пакување Машини и Храна Машини, Сите машини, Резервни Делови итн.

Други карактеристики

боја:
220v
Тип:
Рачни
Со Вакуум Торба:
No
Извор На Енергија:
Електричен
Број На Модел На:
500E
Бренд Име:
GOLDSTPK
сертификација:
no
Модел:
DL-500E
Напојување:
220V/50Hz
Излезна моќност:
800~1200w
Оперативен Фреквенција:
30KHz ±5%
Запечатување кол:
20-100mm
Запечатува сад висина:
Не се ограничени
Максималната дозволена моќност:
Димензии:
340 X320X75mm
Алатка тежина:
2kg
Тип:
Индукција запечатување машина

Најдобри понуди