• Неодамнешно
  • -48 %
Стариот во Брак Неколку Смета Крстот Бод Колекции 11CT Печатени DMC Крстот Бод Поставите DIY Крст-бод Колекции Везови Везана

Стариот во Брак Неколку Смета Крстот Бод Колекции 11CT Печатени DMC Крстот Бод Поставите DIY Крст-бод Колекции Везови

DEN 349.00
DEN 671.52

Количина на стоки
Тековен


Стариот во Брак Неколку Смета Крстот Бод Колекции 11 CT Печатени DMC Крстот Бод Поставите DIY Крст-бод Колекции Везови Везана
Големина : 46 cm*38cm (14 CT )
57cm*46cm (11 CT )
Боја : Бела боја (Embroidering Крпа )
Материјал : 100% Памук
Пакет : Embroider Конец ,Embroider Крпа ,Игла, Скицата
( не надвор рамка )
Акции : Во Парк
Answer : ___________________________ Note : 14 КТ се користи 2 влакно теми,1 влакно теми за назад бод. На unprinted памук е празно бело платно дека треба да се dew линии со себе, тогаш ќе може да го направи на крстот бод. ( малку тешко) 11 CT се користат 3 насоки теми,2 насоки теми за назад бод.Моделот е отпечатен на памук , вие само треба да dew како линии, а потоа можете полесно да го заврши на крстот бод. ( 11 CT е полесно отколку 14 CT ) моделот е отпечатена на платно ( 11 CT ), па пред завршувањето крои, на платно не може да го допре водата , инаку печатени дел ќе исчезне. По завршувањето на крои, да се стави на платно во вода за половина час, а потоа го направи тоа сува, а потоа ќе може да направи рамка за тоа.
Предност : Ние имаме свои фабриката ; ние се квалификуваат за вашиот најголемиот Дел наредби. Ние ја прифати продажба на мало,трговија на големо,dropshipping и на друг начин. 100% Сосема нов. 100% еколошки памук. Ние ќе обезбедат 30% повеќе на теми за секој проект. Добар сјај, не-бледнее, не е лесно да се пробие и pilling. 100% точни печатени ткаенини(11 CT ) и бело платно (14 CT) Употреба растворливи заштита на животната средина материјал. Ултра јасно професионални embroidering дијаграм. Тоа, исто така, може да биде прекрасен подарок за вашето семејство и пријателите .

Други карактеристики

Крстот Бод Ткаенина КТ број:
11CT Печатени Шема, 14CT Бело Платно, 14CT Печатени Шема
Стил:
Европа
Употреба:
Слики
Платно Пакување Метод:
Укината
Материјал:
100% Памук
Тип:
Aida Платно
Бренд Име:
Радост Недела
Шаблон Тип:
Портрет
Рамка:
No
Надворешното Пакување:
ПВЦ
крстот бод:
крстот бод колекции
Модел:
R776
14CT unprinted:
2 Влакно Теми
Смета Крстот Везови:
DMC Крстот Бод Сет
Крстот-Бод:
Дома Декор
смета крстот бод:
Крстот Бод Обрасци
крстот шевови:
вез крстот бод
11CT печатени:
3 Влакно Теми
Пакување:
Игли,Конци,Скицата,Везови Платно
DIY Везана:
Вез крст

Најдобри понуди