• Неодамнешно
  • -48 %
Прекрасни Плодови Сад Смета Крстот Бод 11CT14CT DMC Крстот Крои DIY Крстот Бод Колекции Вез за Дома Декор Везана

Прекрасни Плодови Сад Смета Крстот Бод 11CT14CT DMC Крстот Крои DIY Крстот Бод Колекции Вез за Дома Декор Везана

DEN 399.00
DEN 767.52

Количина на стоки
Тековен

43 /парче
Црвената Куќа во Близина На Езерото DIY Везана DMC Смета Крстот Бод 11 CT 14 CT се Поставува За Везови Игли за Плетење Занаети US$ 20.34 /парче
Венецијанскиот Сцена DIY Везана DMC Смета Крстот Бод Комплет 11 CT 14 CT Колекции се Поставува За Везови Игли за Плетење Хоби и Занаети US$ 36. 100% точни печатени ткаенини(11 CT ) и бело платно (14 CT) Употреба растворливи заштита на животната средина материјал. ( 11 CT е подобро )
Боја : Бела боја (Embroidering Крпа )
Материјал : 100% Памук
Пакет : Embroider Конец ,Embroider Крпа ,Игла, Скицата
( не надвор рамка )
Акции : Во Парк
Answer : ___________________________ Note : 14 КАРАТНО тип ве молиме да го користите 2 насоки теми,1 насоки теми за назад бод. ( малку тешко)
11 КТ Прецизни Печатени :
Моделот е отпечатен на памук , вие само треба да dew како на линкот што го имаме направено за вас, тогаш можете полесно да го заврши на крстот бод.72 /парче
Бесплатни Куќа од Соништата (2) DIY Везана DMC Смета Крстот Бод 11 CT 14 CT се Поставува За Везови Игли за Плетење Комбинација Занаети US$ 65. Тоа, исто така, може да биде прекрасен подарок за вашето семејство и пријателите . Тоа unprinted со бело платно, сите треба да се целосно emborider 11 CT тип ве молиме да користите 3 насоки теми,2 насоки теми за назад бод.31 /парче
Предност : Ние имаме свои фабриката ; ние се квалификуваат за вашиот најголемиот Дел наредби. 100% еколошки памук.94 /парче
2015 година Нови DIY Везана Четири сезона во кабината-Пролет Зима DMC Димензии Крстот Бод Колекции за Везови Игли за Плетење Занаети US$ 8. Добар сјај, не-бледнее, не е лесно да се пробие и pilling.85 /парче
Убава Татковина(7) DIY Везана DMC Смета Крстот Бод Комплет 11 CT 14 CT се Поставува За Везови Игли за Плетење Хоби и Занает US$ 18. По завршувањето на крои, да се стави на платно во вода за половина час, а потоа го направи тоа сува, а потоа ќе може да направи рамка за тоа. Моделот е отпечатена на платно ( 11 CT ), па пред завршувањето крои, на платно не може да го допре водата , инаку печатени дел ќе исчезне.45 /парче
Снег покриени Пејзаж (5) DIY Везана DMC Смета Крстот Бод 11 CT 14 CT се Поставува За Везови Игли за Плетење Занаети US$ 40. Ние ќе обезбедат 30% повеќе на теми за секој проект.05 /парче
Среќно (1) DIY Везана DMC Смета Крстот Бод 11 CT 14 CT се Поставува За Везови Игли за Плетење Комбинација рачно изработени Занаетчиски US$ 62. 100% Сосема нов.
започнете
крајот
Прекрасни Плодови Сад Смета Крстот Бод 11 CT 14 CT DMC Крстот Бод DIY Крстот Бод Колекции Вез за Дома Декор Везана
Дома Декорација 11 CT Зајдисонце-жирафа&hippo&патки&слон DIY Везана DMC крстот Бод Тема за Полнење за Везови Панделки занает US$ 9.

Други карактеристики

Стил:
Европа
Шаблон Тип:
Цврста
Употреба:
Слики
Платно Пакување Метод:
Укината
Материјал:
100% Памук
Тип:
Пакет
Бренд Име:
Радост Недела
Рамка:
No
Надворешното Пакување:
пластична кеса
игли за плетење:
За дома декорација
Вез крст:
DMC Крстот Бод
крстот шевови:
Игла, Уметности & Занаети
Пакување:
PP Кутија или ПВЦ Кеси
Ткаенина Тип:
Памук
Повод:
Партија,Ангажман, Свадба,Годишнина
Употреба:
Домаќинство Essentials/Декорација
nkf крстот бод:
Yes
DIY Везана:
DMC Смета Крст-бод

Најдобри понуди