• Неодамнешно
  • -59 %
DIY Везана 11CT 14CT Крстот Бод Зимска Глетка!DMC Смета Крстот Крои Комплет за Везови Игли за Плетење Хоби Занает

DIY Везана 11CT 14CT Крстот Бод Зимска Глетка!DMC Смета Крстот Крои Комплет за Везови Игли за Плетење Хоби Занает

DEN 215.00
DEN 524.16

Количина на стоки
Тековен


Зимска Глетка Смета 11 CT 14 CT DMC Крстот Бод DIY Димензија Крстот Бод Колекции за Везови Игли за Плетење Везана трговија на Големо и Мало Dropshipping Freeshipping
Големина : 17 cm*44cm (14 CT )
20cm*54cm (11 CT)
Бренд Име : Радост недела Крстот Бод Embroidering Платно : Бела боја Материјал : 100% Памук Пакување Содржи : Embroidering Игли *2 Embroidering Теми *Доволно Embroidering Скицата *1 Везови Крпа *1 Крстот Бод Настава*1 (Не надвор рамка) 14 CT : Со 2 насоки на теми за целосна крстот бод,1 насоки теми за црна бод 11 CT : Со 3 насоки теми за целосна крстот бод,2 насоки теми за црна бод Забелешка : 14 CT : користете 2 влакно теми,1 влакно теми за назад бод. На unprinted памук е празно бело платно дека треба да се dew линии со себе, тогаш ќе може да го направи на крстот бод. (малку тешко).Но 14 CT Печатени бил отпечатен на памук , вие само треба да dew како линии, а потоа можете полесно да го заврши на крстот бод. (Печатени е полесно отколку unprinted) 11 CT : користете 3 насоки теми,2 насоки теми за назад бод.Моделот е отпечатен на памук , вие само треба да dew како линии, а потоа можете полесно да го заврши на крстот бод. (11 CT е Поголем од 14 CT ) Пред завршувањето крои, на платно не може да го допре водата, инаку печатени дел ќе исчезне. По завршувањето на крои, да се стави на платно во вода за половина час, а потоа го направи тоа сува, а потоа ќе може да направи рамка за тоа.

Други карактеристики

Крстот Бод Ткаенина КТ број:
14CT Бело Платно, 14CT Печатени Шема, 11CT Бело Платно, 11CT Печатени Шема
Стил:
Европа
Употреба:
Слики
Платно Пакување Метод:
Укината
Материјал:
100% Памук
Тип:
Пакет
Шаблон Тип:
Сценско
Бренд Име:
Радост Недела
Рамка:
No
Надворешното Пакување:
пластична кеса
Пакување:
PP Кутија или ПВЦ Кеси
Повод:
Партија,Ангажман, Свадба,Годишнина

Најдобри понуди