• Неодамнешно
Нови пристигнување 100pcs/многу 13.56 MHz RFID IC Копче Ознаки Keyfobs Токен NFC ОЗНАКА Keychain За Arduino може да биде со прилагодено лого печатење

Нови пристигнување 100pcs/многу 13.56 MHz RFID IC Копче Ознаки Keyfobs Токен NFC ОЗНАКА Keychain За Arduino може да биде

DEN 6096.00

Количина на стоки
Тековен

Фреквенција : 13. Технички параметри : Капацитет на 8 Kbit EEPROM,поделени во 16 сектори, секој сектор е 4 парче, секоја 16 бајти, да го блокира пристапот до единици, секој сектор има свој сет на лозинка и контрола на пристап, секоја картичка има единствен сериски број, за 32bit, превенција на конфликти механизам, поддршка за повеќе картичка операција. Водоотпорен 5.6 um CMOS EEPROM технологија, капацитет на 1k×8bit EEPROM, ISO14443 НА меѓународниот стандард, работната фреквенција на 13. Без напојување, вграден-антена, таа содржи енкрипција комуникација контрола логика и логиката коло капацитет на Складирање : 8kbit, 16sectors, секој сектор во две групи лозинката Фреквенција : 13. Пакет се вклучени : 100pcs ознаки за NFC RFID 13.
FM s50 на унодц(FM11 RF08) чип картички / Компатибилен 1k s50 на унодц чип картички со Чип : FM1108 FM11 RF08 е Шангај fudan microelectronics co.Секој друг проблем,ве молиме контактирајте со нас.56 MHz Комуникација брзина : 106kbit/s Читаат и пишуваат растојание : 2.
Примена :
Болница за мајката и бебето нега; Пливање сиромашните; Концерти; Настан;контрола на Пристап, пациентот идентификација,настан цените,
игри и идентитет, хотелски менаџмент,изложба настани итн.Ви благодариме!
Други чип може да се индивидуализира :
LF125 KHz : TK4100,EM4200,T5577,Hitag 1,Hitag 2,Hitag S итн.56 mhz keychain TK69 6.5-10cm (поврзани со антената големина и читач на картички) Читање и пишување време : 1-2ms Пренос време : Потврди картички : идентификување и одговор на настава 3ms Идентификација Лозинка : Картички страна од 2,5 г, читателот страна 45ms Информации писменост : пишување на податоци 9ms,прочитајте податоци 11ms Работна температура : -20'C~+85'C(влажност 90%) Издржливост : >100000 за задржување на Податоци : >10 години од Пакување процес : ултразвучно бран авто растенијата линии / Автоматско Заварување Производство стандарди : ISO/IEC 14443 A, ISO 10536 Апликација : членство картички, ВИП картички,Medicare/компанија/училиште картичка,јавен транспорт картичка, автопат такси, паркинг, згради Управување,итн., дизајнот на не-контактирајте со смарт картичка чип,Со 0.
Нови пристигнување 100pcs/многу 13.
UHF860 MHz-960 MHz : UCODE GEN2,ТУЃО H3,IMPINJ М4 итн. Големина : 43x35x5mm 4. Високо квалитетна ABS материјал+Метал 2. FM11 RF08 чип компатибилен Ф1 s50 на унодц чип. Е логично обработка функција на повеќенаменски безконтактни rf картичка чип, логика коло вклучува енкрипција контрола и комуникација, има многу високо ниво на безбедност перформанси. Се применува за платежната картичка примена на сите видови на платежна систем.

Други карактеристики

Број На Модел На:
Ознаки за NFC RFID 13.56 mhz keychain TK65
Бренд Име:
EETSENG
Име на производ:
Ознаки за NFC RFID 13.56 mhz keychain TK69
Материјал:
ABS+Метал
Големина:
43x35x5mm
боја:
Црна, Бела сина итн.
чип:
NFC Rfid MF1k s50 на унодц компатибилен
Фреквенција:
13.56 MHz
Работа Температура:
50'C~240'C
Сертификат:
ROHS ISO9001
Достапни занаети:
Логото свила печатење ласерски нумерирање или UID број кодирање и сл.
is_customized:
Yes

Најдобри понуди