• Неодамнешно
  • -5 %
2 парчиња baofeng воки токи мини радио bf-т3 2w uhf 462-467 mhz двонасочна радио погодност децата радио Божиќ подарок

2 парчиња baofeng воки токи мини радио bf-т3 2w uhf 462-467 mhz двонасочна радио погодност децата радио Божиќ подарок

DEN 1179.00
DEN 1241.28

Количина на стоки
Тековен


воки токи bambini мини радио bf-т3 двонасочна радио децата радио
caratteristica :
50 gruppi CTCSS/50 gruppi DCS
Радио FM
ВОКС (говорно управува trasmissione)
funzione ди scansione
messaggio vocale (Inglese/Cinese)
Тајмер-out тајмер (ОБУЧУВАЧИ)
regolazione del livello ди Squelch
allarme ди emergenza
Авто batteria salva
batteria scarica avviso
Флеш illuminazione
funzione ди monitoraggio
canale occupato lock-за надвор
софтвер за PC programmabile
specifica :
Гама ди frequenza UHF400-480 MHz
Capacità ди canale 22
Spaziatura Тра јас canali 25 KHz/12.5 KHz
Антена Impedenza 50
Impedenza microfono 600
Tensione ди funzionamento 4.5 V DC±15 %
Stabilità ди frequenza ± 5ppm
compatibile Един Американски Воени Стандард (Мили-STD-810 C/D/E)
trasmettitore (ОВЖС-RS 316 B СТАНДАРД)
производи вклучуваат :
×2 радио
×1 manuale

Други карактеристики

Разговор Опсег:
1-3km
Максимален Домет:
1.5 км-3km
Складирање Канал:
8 или 22
Материјал:
Пластични
Бренд Име:
BAOFENG
Број На Модел На:
воки токи baofeng BF-Т3
Воки Токи Тип:
Преносни
Тип:
Двонасочна Радио
Фреквентен Опсег:
400-480MHz
Is_Display:
Yes
Димензии:
143*45*28mm
Тежина На Пакет:
Тип На Батерија:
боја:

Најдобри понуди