• Неодамнешно
  • -30 %
6pcs/Пакет NiceRF SRX882 Супер Heterodyne 315MHz ПОБАРА Приемник Модул со пролетта антена

6pcs/Пакет NiceRF SRX882 Супер Heterodyne 315MHz ПОБАРА Приемник Модул со пролетта антена

DEN 370.00
DEN 528.00

Количина на стоки
Тековен

За било какви прашања, pls се чувствуваат слободни да не контактирате преку е-маил или преку Trade Manager. Врати објектот треба да биде во неговата оригинална состојба. Ние ја цениме вашата цел и ние да се потрудиме да ви послужи. Ние нема да наплата на превозот обвиненија за одбиени пратки
. Ние ќе се потрудиме да ги реши сите проблеми и да ви обезбеди со најдобри услуги на клиентите. Ние не гарантира испорака време на сите меѓународни пратки се должи на разликите во царинската расчистување пати во поединечни земји, кои може да влијаат на тоа колку брзо вашиот производ е прегледан. Во меѓувреме, може да се прилагодите на RF и сензор класа ODM проектот, како и.
6pcs/Пакет Nice RF SRX882 Супер Heterodyne 315 MHz ПОБАРА Приемник Модул со пролетта антена
6pcs SRX882 побара приемник во 315 MHz 6pcs Пролет антени

Опис :
SRX882 е микро моќ силна движечка сила супер heterodyne приемник модул. Тоа можат да го поддржат нашиот предавател модул STX882/STX888. Ние сме во состојба да рефундирање на вашите пари, без превозот цена. Ние нудиме инстант 7 дена политика на враќање (7 дена откако ќе добиете предмети).
Ние прифаќаме : VISA, Master Card, Зачувам
Пакување : Сите примерок спакувани во Жолт картон Превозот : Бесплатен превозот од Кина Пост Регистрирани Воздух Пошта, Ако ви треба брза испорака како DHL,FEDEX,ARAMAX,EMS, Pls контакт со продавачот или e-mail Предмети ќе биде предаден во рок од 3~5 дена откако ќе се прими целосната уплата. Таа има висока стабилност, анти-мешање и висока цена-ефикасен, исто така, има моќна движечка сила, која е сертифицирана со ROHS, FCC, CE, модулот може да биде поврзан со микро-контролор директно. Ве молиме оставете позитивни повратни информации и 5 ѕвезди, ако сте задоволни со нашата објекти и услуги. Нашата компанија е фокусирана на развој на апликација на RF и сензор модул е посветен да го обезбеди повеќето одлични перформанси RF и интегрирани дигитални сензор модул за нашите клиенти. Ако имате било какви проблеми со нашите предмети или услуги, ве молиме да бидат слободни да контакт прво, пред да ја напушти негативни повратни информации.
За вашето задоволство и позитивни повратни информации се ценат. Ако не примите објект во рок од 60 работни дена (10 недели), ве молиме контактирајте со нас да го испита случајот. Па тоа е полесно за корисникот развој на безжични производи
Карактеристики : Фреквентен Опсег : 433/315 MHZ ПОБАРА /OOK модулација режим Супер анти-енергија пречки Ниско-енергетски спијат помалку од 1u A Низок само зрачење Мали димензии Фреквенција стабилноста и сигурноста на Разни меѓународни стандарди тестирање
Примена : Далечински вратата Безжична безбедност аларм Безжична за индустриска контрола за Безжичен пренос на податоци

Спецификација :
Pin дефиниција
Machanism Димензија
Производот Се Покаже
Ние сме технологија водечка компанија, кој има комбинација R&D, производство и продажба.

Други карактеристики

Бренд Име:
G-NiceRF
Број На Модел На:
SRX882
Фреквентен опсег:
433/315 MHz
Модулација:
superheterodyne
Во согласност со :
ROHS, FCC, ETSI,CE
Режим на чекање тековната :
< 1uA
Примена 1:
безжична вратата бел
апликацијата 2:
Безжичната безбедност аларм
Апликација 3:
Безжична за индустриска контрола
Напон:
2.4-5.5 v

Најдобри понуди