• Неодамнешно
JW3109 1310/1550nm Рачни Влакна Optical Извор на Светлина со ВАЛУТНА/SC/ST/LC Конектори

JW3109 1310/1550nm Рачни Влакна Optical Извор на Светлина со ВАЛУТНА/SC/ST/LC Конектори

DEN 5706.24

Количина на стоки
Тековен

За било какви предмети, ве молиме да користите ЕМС или на вашата локална пост, кога испрати назад
ПОВРАТНИ информации
1.
Врвен квалитет ; Конкурентна цена ; Брза испорака;Капка превозот на располагање;Најдобри и Навремена Услуга;100% Задоволство ;Голем попуст за големата цел. ако не сте задоволни со стоката, можете да разменувате предмети во рок од 7 дена и ќе мора да контактирате со нас во рок од 24 часа по приемот на предмети.
ПЛАЌАЊЕ
1. Ние ќе ви ја испратиме стоката во рок од 5 работни дена по уплатата е потврдено. Ние ќе работиме со вас да ги реши сите проблеми. Покрај тоа, ние не сме одговорни за било обичај должност или увоз доход, овие трошоци не се вклучени во точка цена и превозот цена.
Опис
JW3109 оптички извор на светлина може да се обезбеди од 1 до 4 излез бранова должина за да се исполнат одредени барања, вклучително и на 650nm црвено извор и 1310/1550nm бранова должина за еден режим влакна или 850/1300nm бранови должини за multimode влакна, како и други бранови должини според потребите на клиентите. Ако сакате да користите друг начин на плаќање, ве молиме ги споделите со нас пред да кога ќе ги нарачате.
ИСПОРАКА
1.
ГАРАНЦИЈА&ГАРАНЦИЈА
1.
Продавница оглас :
Кога ќе ги нарачате на предмети,може да изберете било предмети од мојата продавница заедно.
3) Висока стабилност на излезна моќ
4) Стабилна излезна бранова должина
5) Светлото LCD дисплеј поддржува ноќ операција
6) Компактна големина и пристоен изглед
7) Големи LCD, лесно ракување
8) Алтернативни 10 минути Авто-исклучување на функцијата чување на животниот век на батеријата
Апликации
1) за Одржување во Телеком
2) Одржување CATV
3) Оптички Влакна Лабораторија За Тестирање
4) Други Оптички Влакна Мерења
Технички карактеристики Тип JW3109 бранова должина(nm) 650 1310/1550 850/1300 850/1300/1310/1550 Emitter Тип FP-LD,ПРЕДВОДЕНА или другите ве молиме наведете Типичен Излезна Моќност (d Bm) 0 - 7d Bm за LD , -20d Bm за LED Спектрален Ширина(nm) 1., 2 Hz модулација излез на 650nm, и Г. Бидејќи вашето мислење е многу важен за нашиот бизнис развој, срдечно ве покануваме да ја напушти позитивни повратни информации и за нас, доколку сте задоволни со нашите производи и услуги.Драго ми е што се заинтересирани во нашите предмети,ние сме професионална снабдувач во Кина, се надевам дека ќе имаме добар бизнис тука. Ние може да обезбеди меѓународен превозот услуги како што следува :
Кина Пост Воздух Mail, хонг конг Пост Воздух Mail, EMS, TNT, DHL, UPS-от, Fedex.

Други карактеристики

Бренд Име:
Joinwit
Број На Модел На:
JW3109
Модел:
JW3109 Оптички Извор на Светлина
Бранова должина:
1310/1550nm
Emtter тип:
FP-LD
Излезна Моќност:
-7dBm за LD
оптички конектор:
ВО СТРАНСКА ВАЛУТА/SC/ST/LC
Калибриран Бранова Должина:
850,980,1300,1310,1490,1550
Модулација (Hz):
Г.С.,270,330,1 К,2К
Прилагодливи Чекор(dBm):
димензија:
175x82x33mm
Тежина:
295g

Најдобри понуди