• Неодамнешно
  • -5 %
KEFU RECOMMEDED ВО БРАЗИЛ 12204-01 DEN40-CR 5J8Y4 РЕВ: A00 Лаптоп Плоча за DELL INSPIRON 3421 Лаптоп КОМПЈУТЕР ПРОЦЕСОРОТ 1017U

KEFU RECOMMEDED ВО БРАЗИЛ 12204-01 DEN40-CR 5J8Y4 РЕВ: A00 Лаптоп Плоча за DELL INSPIRON 3421 Лаптоп КОМПЈУТЕР ПРОЦЕСОРОТ

DEN 3192.00
DEN 3360.00

Количина на стоки
Тековен


Добредојдовте да контактирате со нас во Врска со :
1,Како да се најде точната плоча за вашиот лаптоп КОМПЈУТЕР?
2,Превозот методи & Плаќања методи
3,По продажба на услуги за детали & Поправка поддршка...
Купување Референтен број 12204-01 DEN40-CR 5 J8 Y4 РЕВ : A00 , се Споредат со Следнава слика пред купување.
1,Слика belows покажува нашата Техничар и персоналот Како да поправка на одборот?
2,Како на Тестирање одбори?
3,Како да се спакуваат секоја матична плоча по тестирање?
1. Прифати Зачувам плаќање преку Paypal Кредитна картичка Виза картичка Мастеркард Банкарски трансфер преку Western union &Money Gram....
2. Бродот на објектот од страна на Меѓународните DHL,EMS, UPS-от,Fedex.....Ве молиме да бидете трпеливи ако бродот на матичната плоча преку HK пост или кина, воздухот mail пост, бидејќи на долгогодишен превозот ...
3. Објектот ќе биде предаден околу 1-3 работа дена по comfirming плаќања од Зачувам.
Внимание : не го прифати спор, без било какви комуникации.
1. Одлична тестирани со 90 дена гаранција.
2. Купувачот и Продавачот стојат секоја страна, превозот цена за разменување ако плоча проблеми од продавачот.Купувачот плаќа за дополнителни превозот цена, ако размена друг модел.
3. Прифати се вратат ако плоча проблеми од продавачот,но купувачот застане на превозот цена.
4. Неразумно барање за враќање & купувачот купи погрешен модел. Само враќање на средствата 80% од купување цел. Ако на матичната плоча беше оштетен .Ние го одбие наплата и исто така и ние се молиме да комуницирам со купувачот за решенија.
5. Враќање на објектот треба да се обезбеди следење на број и подобро да се примени во рамките на Гаранцијата.
Ве молиме обрнете Повеќе внимание на Меморијата / Ram меморија, слот,Можете да го најдете на Купување Референтен број :
1,За HP : xxxxxx-001
2,За Toshiba : V000xxxxxx ..K0000xxxxxxx
3,За Acer : MBxxxxx00x
4,За Dell : ДП/N 0xxxxx
5,За Sony : Axxxxxx A.
...

Други карактеристики

Пристаништа:
Wifi,USB 2.0,Ethernet,VGA
Примена:
Лаптоп
Тип Socket:
одборот на процесорот
Форма Фактор:
CEB
Хард Диск Интерфејс:
SATA
Објектот Состојба:
Нови
Број На Модел На:
ПЛОЧА за DELL INSPIRON 3421
Пакет:
Yes
Тип на ПРОЦЕСОР:
Intel
Графичка Картичка Тип:
Интегрирани-треба ПРОЦЕСОРОТ поддршка
Чипсет:
Intel H77
Меморија Тип:
DDR3
Форма Фактор:
ATX
Бренд Име:
KEFU
Меморија Банка:
2 DDR3 DIMM
Меморија канал:
Двојно
Максимална Ram Капацитет:
8 GB
Со ПРОЦЕСОРОТ:
Yes
Чипсет Производител:
оригиналниот
Тестирани:
Yes
ГАРАНЦИЈА 90 ДЕНА :
Yes
Производи Статус:
Акции
Проширување Слотови:
WIFI
Поддржува Прикаже Излез:
Yes

Најдобри понуди