• Неодамнешно
  • -8 %
10pcs/многу led par светла 54x3W DJ LED Par 54*3w светла R12,G18,B18,W6 Миење Диско Светлина DMX Контролор ефект

10pcs/многу led par светла 54x3W DJ LED Par 54*3w светла R12,G18,B18,W6 Миење Диско Светлина DMX Контролор ефект

DEN 12365.00
DEN 13440.00

Количина на стоки
Тековен


Име : 54 * 3 W LED par светлина
Влезен напон : AC90-245 V / 50-60 Hz
Светла боја : R12, G18, B18, W6
Извор живот : 6-100000 часа
Светлина тело материјал : ABS
Боја : Црна
Леќа агол : 25 степени (45 може да се прилагоди)
Боја : 16.7 милиони видови на промена на бојата
Контрола : DMX512, господар-роб контрола, самоодни, гласовни
Канал : 4 CH/8 CH
Strobe : 0-20 t / s, брзина прилагодливи;
DMX 0-100% линеарно прилагодливи зум
Материјал : Пластични тело, висок квалитет на систем за ладење;
Производ големина : 220 * 220 * 70 ММ
Картон големина : 250 * 250 * 100mm
G. W : 1.5 КГ
2 рамка рачка, може да биде самоодржлива, може да бидат обесени.
Сплит дизајн, целото тело го фрлија, температурна заштита, безбеден и сигурен.
Уникатен оптички систем дизајн, униформа дамка резултати.
Ултра-висока фреквенција (64 KHz) dimmer технологија, без jitter флеш

Други карактеристики

Приклучок Тип:
ЕУ Приклучокот, НИ Приклучокот, АУ Приклучокот, велика БРИТАНИЈА Приклучок
Тип На Објект:
Фаза Осветлување Ефект
моќност:
85w
Број На Модел На:
54X3w RGBW LED Par Светлина
Стил:
DMX Фаза Светлина
Напон:
90-240V
Повод:
Професионална Фаза & DJ
напон :
110V-230V, 50 / 60Hz
моќност:
80-180W
Функција:
DMX512, Звук на Активен, AUTO
Канали:
4/8CH
агол на гледање:
25 степени (45 приспособливи)
Светлина Тело Материјал:
Синтетички Пластика
Светлината Бои:
R12 G18 B18 W6
Проверка на автентичност:
CE. ROHS
Тежина:
1.8 kg

Најдобри понуди