• Неодамнешно
  • -8 %
Neewer 75W 5500K 48cm Dimmable Прстен Светлина Комплет Камера Фото/Студио/Телефон/Видео Фотографија Прстен Светилка Светлина wi/ 150cm Tripod Стојат

Neewer 75W 5500K 48cm Dimmable Прстен Светлина Комплет Камера Фото/Студио/Телефон/Видео Фотографија Прстен Светилка Светлина

DEN 5297.00
DEN 5757.60

Количина на стоки
Тековен


Неговите цврсти заклучување способности се осигура безбедноста на вашата опрема за осветлување кога е во употреба.9"/48cm
Максимална височина : 59"/150cm
Spigot : 1/4(треба адаптер за да го конвертирате да 3/8)
Пакет Содржина :
1 x Прстен Флуоресцентни Блиц Светлина
1 x 59"/150cm Светлина Стојат
1 x Мека Цевка
1 x Белата&Портокалова Боја Филтер Поставени
1 x Топла Чевли Адаптер
1 x торбичката
Ние прифаќаме alipay тука. Екстра долг кабелот и тешки палецот завртки го прави совршен ентузијасти за фотографија
Овој 59 инчи/150 сантиметри светлина застане е изградена од алуминиум, што му дава исклучителна сила за тешки работи.
Спецификации :
Извор На Светлина : Флуоресцентни
Облик : Ring
Надворешниот Дијаметар : 18"/48 см
Внатрешен Дијаметар : 14"/35 cm
Моќност : 75 W (еквивалентно на 600 W на блескаво еден)
Влезен Напон : 110-130 V
Температура на бојата : 5500 K
Dimmable : ДА
(1)59"/150cm Светлина Стојат
Оваа светлина застане е изградена од алуминиум, што му дава исклучителна сила за тешки работи.
Мекото цевка и топла чевли адаптер е одличен додаток за прстен флуоресцентни блиц светлина да работат поефикасно
На торбичката за да може да се одржи на сите опрема, така што ќе може да ги однесе каде и да сте.Купувачи е одговорен за враќање превозот цена . Answer : ___________________________ Note : Камерата НЕ е вклучена
Опис на производот Забелешка : камера НЕ се вклучени.
Во согласност со стандардите за индустријата, оваа трибина ги поддржува сите големи фото опрема, вклучувајќи и reflectors, softboxes, светла, чадори, позадини и многу повеќе. За било размена или враќање на средствата, ние треба производот мора да биде во оригинална состојба, вклучително и на кутија, и сите додатоци.
Укината висина : 18.By со доверба! Ако не сте задоволни кога ќе можат да вашиот предмет,ве молиме вратете го со 7 дена за замена или пари назад.
Доаѓа со бела и портокалова боја филтер,направени од високо транспарентен материјал,боја температура е стабилна и тежината е мала.
За едноставна складирање и транспорт,стенд паѓаат лесно и е многу лесен за носење. Сите големи кредитни картички се прифаќаат преку secure уплатата ЗАЧУВАМ .
Комплет вклучува : (1)Прстен Флуоресцентни Континуирано Светлина+(1)59"/150cm Светлина Стојат+(1)Мека Цевка+(1)Бела и Портокалова Боја Filter Set+(1)Топла Чевли Адаптер
Тоа е 18 инчи/48 сантиметри прстен флуоресцентни континуирано светлина и со засилен флексибилни рака која ќе се движи слободно и никогаш не droop.

Други карактеристики

Пакет:
Yes
Бренд Име:
NEEWER

Најдобри понуди