• Неодамнешно
Fotopal 180pcs LED 5500K 36W Универзален Адаптер Dimmable LED Камера Фото/Видео фотографија Annular Светилка Прстени Selfie Светло Розова

Fotopal 180pcs LED 5500K 36W Универзален Адаптер Dimmable LED Камера Фото/Видео фотографија Annular Светилка Прстени

DEN 6192.00

Количина на стоки
Тековен


Fotopal 180pcs LED 5500 K 36 W Универзален Адаптер Dimmable LED Камера Фото/Видео фотографија Annular Светилка Прстени Selfie Светло Розова
Карактеристики :
Dimmable 13" SMD LED Прстен Светлина со широк затемнување опсег од 1%-100% .
Посебни SMD LED дизајн, лесен и пренослив. Постојан струја диск, ниска моќност на косата.
НЕ ултравиолетова и инфрацрвена светлина зрачење, ниска топлина излез, безбедност и заштита на животната средина.
Долг животен век на повеќе од 50000hrs.
Со засилен флексибилни рака која ќе се движи слободно и никогаш не droop.
Екстра Долг Кабелот и Тешки Палецот Завртки.
Со пластични боја filter set : Портокал+ Бела
Тоа е широко се применува за надворешна фото светлина, пополнување светлина во затворен простор, портрет, мода, свадба уметност, реклама фотографија и снимање видео, итн.
Спецификации :
Светлосен Извор : SMD LED
LED Светилки : 180 компјутери
Облик : Ring
Надворешниот Дијаметар : 13 / 34 cm
Вкупна Моќност : 36 W
Температура на бојата : 5500 K
Dimmable : ДА
Затемнување опсег : 1%-100%
Вкупно осветлување : 3600 LM
CRI (Боја Рендерирање Индекс) : >83
Адаптер : Универзална
Фото Студио Светлина се Залага за Видео, Портрет, и Производ Фотографија
Макс Heigh : 185cm
Мин Heigh : 100cm
Макс Цевка : 3cm
Мин Цевка : 2,2 см
Сегменти : 3
Материјал : Алуминиум
Пакетот Вклучува :
1x SMD LED Прстен Светлина
1x Портокал Пластични Филтер
1x Бела Пластика Филтер
1x Топката Главата
1x Телефон Носителот
1x Полнач
1x Приклучок
1x Торба
1x Светлина Стојат

Други карактеристики

Пакет:
Yes
Бренд Име:
FotoPal

Најдобри понуди