• Неодамнешно
БОН СОЗДАВАЊЕ на Професионални LCD Оптички Стакло Екран Заштитник за Canon 40D 50D 5DII Компактен Стакло Заштитна Фолија

БОН СОЗДАВАЊЕ на Професионални LCD Оптички Стакло Екран Заштитник за Canon 40D 50D 5DII Компактен Стакло Заштитна Фолија

DEN 176.16

Количина на стоки
Тековен

Ви благодариме. Или тоа може да ја оштети заштитник. Clear LCD екрани со мека крпа, и бидете сигурни дека постојат mo пот, прашина и масло за тоа.Лесно да се инсталира. Сето ова го прави овој производ се на супер-transparence, абразија-отпор и нула-résistance, со висок квалитет, Анти-судир, и лесен за инсталирање, и така натаму. По потврда, притиснете го копчето за заштитник дури и со сила на LCD екранот. Отворете пакет, и да ги преземат заштитник надвор, кора надвор од пластични заштита филм.
Инсталирајте :
1. Посебни оптичко стакло може ефикасно да се избегне ерозија на пот, масло и киселина состав за продолжување на животот на LCD екранот.
LCD Екран Панел Заштитник Стакло за Canon 40 D/50 D/5 DII
Оваа заштитник пауза од обичните идеја на заштитни производи, пред се донесе странски ултра-тенок професионални оптичко стакло материјали и специјални лекување процес во.
2, кога јасно заштитник, ве молиме да бидат меки.5 mm ултра-тенок оптички стакло материјал кој е на високо-transparence (повеќе од 90% светлина емитува го оценувате) прави јасна слика. Проверете ако заштитник и на екранот за да го усогласи, Ако не, можете да ја прилагодите нив од страна на страна.
Ако вашата цел износ е помалку од 10 долари, ние ќе ви остават превозот број во ред, но превозот информации не може да се следи онлајн.
Расклопување :
Ако се најде стап не се толку добри или сакате да излупете го, ве молиме вметнете картичката (како визит-картичка) во поврзување дел на заштита и на екранот тивко, Спин картичка околу страни на заштитник, и да ги преземат, освен заштитник од екранот на камерата. Потоа излупете заштитник исклучување тивко.
3, ве Молиме чувајте го на место каде што децата може да го постигне.
Руски пријатели, ве молиме оставете ги вашите полно име на англиски јазик, кога ќе се стави на ред со нас, така што можете да ги собереш на пратката без никаков проблем кога тоа ќе го достигне нивото на вашето место. Посебни лекување процес го прави хируршки цврстина на заштитник биде во близина се 8 H. Користење на увоз 0. Толеранција на 8kg/м2 е еластична притисок избегнува LCD екранот од оштетување на ненадеен impinging. Заштитник може да расклопување и повторна употреба во просторијата на штета на двојно страна лепак. На 6-слој заштитник филм го прави совршена заштита. Увозник 3 M двојно-страна лепак е на добар стегање . На овој начин, тоа може да заштедите пари, а ние сме сигурни дека можете да го добиете објект во вети време.

Други карактеристики

боја:
screen protector
Пакет:
Yes
Бренд Име:
БОН СОЗДАВАЊЕ
Број На Модел На:
екран заштитник за 40D/50D/5DII
Употреба:
Камерата
Is_customized:
Yes
Место на Производство:
Кина
Компатибилен:
за Canon 40D/50D/5DII

Најдобри понуди