• Неодамнешно
Стој PCI-E 3.0 1x Да 16x PCIe x16 x1 pci express Столб рударство графичка картичка продолжување кабел PCI-Експрес Gen3 8Gbps Ниска потрошувачка на енергија

Стој PCI-E 3.0 1x Да 16x PCIe x16 x1 pci express Столб рударство графичка картичка продолжување кабел PCI-Експрес Gen3

DEN 864.00

Количина на стоки
Тековен

PCI-E 3.0 1x Да 16x ,PCIe x16 x1 Продолжување кабел 25cm 35cm 45см 55cm 60cm PCI-Експрес Gen3 8 Gbps Голема брзина, Ниска потрошувачка на енергија Овој PCIe 16 Работ Конектор за Продолжување Адаптер кабел, прилагодени на PCIe x1 x16 конектори за да повторно да се лоцира еден PCIe картичка или мост помеѓу слотови на две различни Пхб. На ribbonized формат на axial кабел обезбедува густа и флексибилно решение без сигнал за слабеењето за висока брзина на PCIe Gen3 8 Gbps Податоци за Трансакцијата, двонасочно 256 Gbps (256 GT/sec) за PCI x16, и 16 Gpbs (16 GT/sec) на PCIe лејн. [Куршум Поени] Кабел за Квалитет : Стабилна PCIe Gen3 8 Gbps или повисоко со висок квалитет Axial Кабел Кабел Флексибилност : Високо-routable, свитлива, флексибилни Дебелина=1.4 mm (1/16 инчи) Width=54mm (9mm*6, 2 1/8 инчи) Кабел Должина : 5,10,15,20,25,30,35,40,50,60 cm, Прилагодена за 1~999cm (001~999) * Контакт продажба за персонализација : PCB Квалитет : Искусни дизајн и издржлив материјал за Висока фреквенција и ниска слабеењето. Конектор за Квалитет : Тајван Изработени висока квалитет за PC сервер / мајка одбор. Лемење Точка Заштита : PCB-Swaddled и фиксна со Завртки и орев за да се спречи кинење и краток спој за PCB-Кабел лемење поени. [Спецификација] Максимална Брзина : PCIe Gen3 8 Gbps. Двонасочно 32.0 GB/сек (256 Gpbs , 256 GT/sec) за PCIe x16, 2.0 GB/сек (16 Gpbs , 16 GT/sec) на PCIe лејн, PCIe Gen2 (5 Gbps) & PCIe Gen1 (2.5 Gbps) compatibles. Конектор A : PCIe 16x Конектор Б : PCIe 1x Кабел Должина : 25cm 35cm 45см 55cm 60cm Упатство : PCIe Gen3 8 Gbps max 24 инчи (60cm) Кабел Тип : Рамна, Близнак Axial, Дебелина=1.4 mm (1/16 инчи) Width=54mm (9mm*6, 2 1/8 инчи) Боја : Црна R13 SC-WK ( со Енергија Кабел) R13 SC-WP ( Нема Моќ Кабел)

Други карактеристики

Должина на кабел:
45см, 55cm, 60cm, 25cm, 35cm
Бренд Име:
CY
Број На Модел На:
BR13SC
Тип:
pci-e Стој
Производи Статус:
Акции
Пакет:
No

Најдобри понуди