• Неодамнешно
USB-за да RS485 485 Конвертор Адаптер за Поддршка на Win7 XP, Vista, Linux, Mac OS WinCE5.0

USB-за да RS485 485 Конвертор Адаптер за Поддршка на Win7 XP, Vista, Linux, Mac OS WinCE5.0

DEN 83.04

Количина на стоки
Тековен


100% Сосема нов и висок квалитет, Нема потреба од надворешна сила, напојува преку USB порт Целосно компатибилен USB 2.0 стандардот , наназад компатибилен со USB1.1 за Поддршка на Системот : Windows XP , Vista, Windows 7 , Linux , Mac OS , и Win CE5.0 вози Сите видови со RS485 порта уред параметар прилагодувања , податоци communication100% Сосема нов и висок квалитет
Нема потреба од надворешна сила, напојува преку USB порт
Целосно во согласност USB 2.0 стандардот , наназад компатибилен со USB1.1
Поддршка на Систем : Windows XP , Vista, Windows 7 , Linux , Mac OS , и Win CE5.0 диск
Сите видови со RS485 порта уред параметар прилагодувања , податоци за комуникација
USB-за да RS485 Конвертор Адаптер
USB конектор : за да ја вашиот КОМПЈУТЕР
RS485 приклучок : на вашиот уред RS485
Поддржува baud rate опсег : 75bps - 115200bps , до 6 Mbps
Работа температура опсег : -40°C ~ +85°C
Комуникацијата на далечина : 1200m(max)
Димензија : 6.1 × 1.6x1.3cm
Боја : Црна
Кратко растојание , како што параметар поставувања на компјутерска периферна опрема , користење на заеднички податоци линии може да биде.
LED дисплеј на комуникација на податоци
Машина САЛАДИН податоци за читање и пишување
Мониторинг податоците читаат и пишуваат , и PTZ контрола
централизирана контрола на електрични апарати за домаќинство
Контрола на пристап Систем ; картичка
голем број на индустриска автоматизација ; инструментација
Паркинг ; автобус такси
Јадење Сала ; присуство на персоналот
автопатот за патарина станица; БАНКОМАТ машина
Преземете
Пакетот вклучува :
USB-за да RS485 Конвертор x 1
Answer : ___________________________ Note : осветленост и различни монитори може да предизвика бојата на објектот во сликата малку се разликува од вистинска работа. Мерењето е дозволено грешка е +/-1-3cm.

Други карактеристики

Должина на кабел:
Други
Бренд Име:
RII
Тип:
Продолжување На Кабел

Најдобри понуди