• Неодамнешно
  • -40 %
MiraBox HDMI Фаќање Картичка со USB3.0/2.0 Dongle 1080P 60FPS Вози-Слободен Видео Фотографирање Кутија за Windows Linux Os X Системот ПРЕ VLC

MiraBox HDMI Фаќање Картичка со USB3.0/2.0 Dongle 1080P 60FPS Вози-Слободен Видео Фотографирање Кутија за Windows Linux

DEN 5280.00
DEN 8799.36

Количина на стоки
Тековен

Mira Box HDMI Фаќање Картичка со USB3.0/2.0 Dongle 1080 P 60 FPS Вози-Слободен Видео Фотографирање Кутија за Windows Linux Os X Системот ПРЕ VLC Вовед Mira Box HDMI Видео Фотографирање Dongle е во преносни големина и лесно да се носат, кои се супериорни перформанси, компатибилност и лесна инсталација карактеристики. а. фати HDMI 1080p 60 влезниот и излезниот сигнал; б. Компатибилен со Windows, Linux, Mac OS X и USB 3.0 интерфејс; Компатибилен со многу USB 3.0 чипсет (Intel, Renesas, ASMedia, Фреско Логика); компатибилен со PCIE Gen1.1 x1 проширување преку USB 3.0 интерфејс; c. Ги исполнува UVC и UAC стандард, без да инсталирате никакви драјвери и дополнителни поставки. Навистина Pn P (Plug and Play), лесен за употреба. Карактеристики 1. Тоа е компатибилен со Windows, Linux, OS X оперативни системи 2. USB3.0, 300-350 MB/s автопат и е компатибилен со USB 2.0 3. Процесот на видео и аудио е направено од страна на dongle и нема да се извршува на ПРОЦЕСОРОТ. 4. Тоа може автоматски да детектира внесување на видео формати и тоа ќе се прилагоди за да го поставите излезна големина и рамка го оценувате автоматски. 5. Влез и излез видео сигнал може да стигне до 1080p/60 Hz. 6. Тоа е компатибилен со UVC видео фотографирање и YUV 422 видео излез. 7. Таа има HDMI Loopout порта. Спецификации Домаќин Интерфејс: USB3.0, *300-350 MB/s, USB2.0, *40 MB/s Текст Интерфејс: HDMI интерфејсот HDMI Влез
Формати Резолуции: 480i,480p,576i,576p,720p50,720p60,1080i50,1080i60,
1080p24/25/30/50/60; Излез
Формати
Резолуции : 640x480/720x480/720x576/768x576/800x600/1024x768/
1280x720/1280x800/1280x960/1280 x 1024/1368x768/
1440x900/1600x1200/1680x1050/1920x1080/1920x1200
640x360/856x480/960x540/1024x576 Рамка го Оценувате : 25/29.97/30/50/59.94/60 fps Аудио и
Видео фотографирање стандарди на UVC и UAC Поддршка на
Оперативниот СИСТЕМ Windows 7; Windows Server 2008 R2
Линукс (Кернел верзијата 2.6.38 и погоре).
OS X (10.8 и погоре) Софтвер
Компатибилноста На Windows Media Енкодер (Windows)
Adobe Flash Media Живеат Енкодер (Windows, OS X)
Вистински Производител Плус (Windows)
VLC (Windows, OS X, Linux)
Quick Time Радиодифузер (OS X)
Quick Time Player (OS X)
Wirecast (Windows, OS X)
Potplayer(Windows)и др. Развој
интерфејс
компатибилност со Direct Show (Windows), Direct Sound (Windows),
V4 L2 (Linux), ALSA (Linux)
OS X (Quick Time) Големина 95x63x22 mm Моќ
потрошувачка Работи
Температурата 0-50 сте C Складирање
Температура -20~70 сте C Складирање
Влажност 5%-90%

Други карактеристики

Должина:
HDMI Capture Card
Тип:
Аудио Линија
Примена:
Камера,Телевизор,Мултимедијални,ТВ КУТИЈА,Компјутер,ДВД Плеер,Проектирање,Следење на
Надворешниот Дијаметар:
95x63x22 mm HDMI Capture Card
Пакување:
картонска кутија
Конектор Б:
HDMI,USB
Пол:
Женски-Женски
Пакет:
Пакет 1
оклопна:
Не-Заштитени
Пакет:
Yes
Бренд Име:
MiraBox
Конектор A:
HDMI
Функција:
HDMI1.4
Број На Модел На:
HSV321 HDMI Фаќање Картичка
Име на производ:
HSV321 HDMI Фаќање Картичка
Домаќин Интерфејс:
USB3.0, *300-350MB/s, USB2.0, *40MB/s HDMI Фаќање Картичка
Влезен Интерфејс:
HDMI интерфејсот HDMI Фаќање Картичка
HDMI влез формати:
480i,480p,576i,576p,720p50,720p60,1080i50,1080i60, 1080p24/25/30/50/60
Излез Формати Резолуции:
640x480/720x480/720x576/768x576/800x600/1024x768/ 1280x720/1280x800/12
Рамка го оценувате:
25/29.97/30/50/59.94/60 fps HDMI Фаќање Картичка
Аудио и видео фотографирање:
стандардите на UVC и UAC HDMI Фаќање Картичка
Поддршка на оперативниот СИСТЕМ HDMI Фаќање Картичка:
Windows 7; Windows Server 2008 R2 Линукс (Кернел верзијата 2.6.38 и abo
Софтвер Компатибилност:
Windows Media Енкодер (Windows) Adobe Flash Media Живеат Енкодер (Прозорец
Развој интерфејс компатибилност:
DirectShow (Windows), DirectSound (Windows), V4L2 (Linux), ALSA (Linux

Најдобри понуди