• Неодамнешно
  • -9 %
2 Парчиња 80W Супер LED Фарови Светилки За Јамаха Raptor 125 250 350 660 700 Banshee Воин Grizzly Носорог

2 Парчиња 80W Супер LED Фарови Светилки За Јамаха Raptor 125 250 350 660 700 Banshee Воин Grizzly Носорог

DEN 1114.00
DEN 1223.52

Количина на стоки
Тековен


Бренд Нови 80 W LED светилки w/ C-REE Led диоди да го замени стариот ниски wattage ОЕМ блескаво светилки. Овие Панели се најсветлиот на пазарот, а ти не ќе се разочарала. Било следење на ажурирани информации ќе ве информираме.
Детали за производот :
100% Нов Бренд
Моќност : 80 W
Работен Напон : DC 9 V-30 V
Извор на светлина : 16 PCS Висока Моќност Led диоди (4 Врвот, 12 Страна)
Боја Температура : Супер Бела Боја
Домување Материјал : Алуминиум со добри топлина дисипација
Животниот век : 50000 H
Пакување, Вклучувајќи :
2 x 80 W LED Светилки
Fitment 1 :
Го заменува За Јамаха Дел # 1 YT-84314-00-00, 1 A2-84714-41-00, 2 GN-84314-00-XX, 2 GN-84314-00-00, 5 VM-84314-00-00
Овие Панели се Пријавени да го следат За Јамаха АТВ модели :
1986 YFM80 Јазовец
1986-1987 YFM225 Мото-4
1987-1990, 1992-1995 YFM350 ER Мото-4
1987-1991 YFM100 Шампион
1987-1988 YFM350 Голема Мечка
1987-2004 YFM350 Воин
1988 YFP350 Terrapro
1988-2006 YFZ350 Banshee
1988 YFM225 U Мото-4
1989-1991 YFM250 Мото-4
1989 YFU1 Про Hauler
Во 1989 година, 1991-2003 YFA1 Ветре
1990-1998 YFM350 Голема Мечка 4x4
1992-1999 YFB250 Timberwolf 2x4
1993-1994 година, 1996 година, 2000-2002 YFM400 Kodiak 4x4
1994-1998, 2000 YFB250 Timberwolf 4x4
1995-2005 YFM350 Wolverine 4x4
1995 година, 1997-1999 YFM400 Kodiak
1995-2003 Ветре 125
1995-2007 Blaster 200
1996-1998 YFM350 Голема Мечка 2x4
1997-2000 Timberwolf 250
1997-2001 Воин 350
1997-2006 Kodiak 400
1997-2009 Wolverine 350
1997-2008 Banshee 350
1997-1999 Голема Мечка 350
1997 YFM350 Голема Мечка SE
1998-1999 YFM600 Grizzly
1998-2001 Grizzly 600
1999-2003 Мечка Tracker 250
1999 YFM350 Голема Мечка 2x4
1999 YFM350 Голема Мечка 4x4
1999-2004 YFM250 Мечка Tracker
2000 YFM400 Голема Мечка 400 4x4
2000-2001 YFM600 Grizzly 4x4
2000-2001 YFM400 Kodiak 2x4
2000, 2007-2010 YFM400 Голема Мечка 400
2000-2009 Голема Мечка 400
2000-2005 TTR250
2001-2005 YFM660 Raptor
2001-2009 Носорог
2001 YFM400 Голема Мечка 4x
2001 YFM400 Голема Мечка
2002-2006 Grizzly 660
2002-2004 YFM660 Grizzly 4x4
2003 YFM660 Grizzly Ltd 4x4
2003-2005 Kodiak 450
2003-2006 Raptor 350-YFM350
2003-2006 YFS200 Blaster
2003-2004 YFZ350 Banshee ЛЕ
2003-2004 YFM660 Raptor ЛЕ
2004-2010 YFZ450
2004 YFM350 S Raptor 350
2004 YFM125 S Grizzly 125
2005 Bruin 250
2005 YFM660 Grizzly 660 Авто 4x4
2005 YFM660 Grizzly 660 Авто 4x4 SE
2005-2009 Bruin 350
2005-2009 Grizzly 125
2005-2006 YFM125 Grizzly 125
2005 Raptor 660
2005-2006 YFM350 Raptor
2006 YFM350 Raptor SE
2006 YFZ350 Banshee SE
2006 YFS200 Blaster SE
2006-2008 YFM660 Grizzly 660 4x4
2006 YFM660 Grizzly 660 4x4 SE
2006 YFM700 Raptor
2006 YFM450 Wolverine
2006 YXR660 Носорог 660
2006 YXR660 Носорог 660 Explorer
2006 YXR660 Носорог 660 SE
2006-2007, 2009 YXR450 Носорог 450 4x4
2007 YXR660 Носорог 660 Истражување 4x4
2007 YXR660 Носорог 660 Спорт 4x4
2007 YXR450 Носорог 450 SE 4x4
2007-2009 YFM350 Wolverine 350 2x4 Спорт
2007-2010 YFM450 Wolverine 450 Спорт 4x4
2007 YFM450 Wolverine 450 Спорт SE 4x4
2007 YFZ450 SE2007 YXR660 Носорог 660 4x4
2007 YXR660 Носорог 660 SE 4x4
2007-2009 YFM250 Голема Мечка 250 2x4
2007-2010 YFM350 Grizzly 350 2x4
2007-2010 YFM350 Grizzly 350 4x4
2007 YFM400 Голема Мечка Explorer 400
2007-2008 YFM350 Grizzly 350 IRS 4x4
2007-2010 YFM125 Grizzly 125 2x4
2007-2008 YFM400 Grizzly 400
2007-2010 YFM450 Grizzly 450
2007-2008 YFM450 Grizzly 450 SE
2007 YFM350 Raptor 350 SE
2007-2011 YFM350 Raptor 350
2007-2009 YFM700 Raptor 700
2007 година, 2009-2010 YFM700 Raptor 700 SE
2008 YFM700 Raptor 700 Посебно Издание
2008 YFM700 Raptor 700 специјално Издание II
2008 YFM660 Grizzly 660 4x4 Хантер
2008 YXR450 Носорог 450
2008 YFZ450 Посебно Издание
2008 YFZ450 специјално Издание II
2008 YFZ450 X
2008 YXR450 Носорог 450 SE
2008-2009 YXR700 Носорог 700
2008 YFM250 Raptor 250
2008 YFM250 Raptor 250 Посебно Издание
2008 YFM250 Raptor 250 специјално Издание II
2009-2010 YFM250 Raptor 250 2x4
2009 YXR700 Носорог 700 4x4 Спорт
2009 YXR700 Носорог 700 SE
2008 YFM125 Grizzly 125 2x4 Хантер
2008 YFM350 Grizzly 350 IRS 4x4 Хантер
2008 YFM400 Голема Мечка 400 Хантер
2011 Голема Мечка 400 4x4 IRS
2011 Grizzly 125 Авто
2011 Grizzly 350 Авто 2x4
2011 Grizzly 350 Авто 4x4
2011 Grizzly 350 Авто 4x4 IRS
2011 Grizzly 450 Авто 4x4
2011 Grizzly 450 Авто 4x4 EPS
2011 YFZ450 R
2011 YFZ450 X
2011 Носорог 700 FI Авто 4x4
2011 Носорог 700 FI Авто 4x4 SE
2011 Raptor 125
2011 Raptor 250
2011 Raptor 700 R
Пратка Услуга Транзит Време е предвидено од страна на превозникот, за викенди и празници се исклучува, па превозот време може да биде подолг од ветивме, особено за време на сезона, па ве молиме да бидете трпеливи.

Други карактеристики

Бренд Име:
H2CNC
Тип На Објект:
Светлата Собрание

Најдобри понуди