• Неодамнешно
  • -22 %
Escalus Здравје Био Моќна Магнетна Мажите Алка Антички Бакар Гроздобер Подарок Исцелување Накит Жените Алка Мода Хривнија Шарм

Escalus Здравје Био Моќна Магнетна Мажите Алка Антички Бакар Гроздобер Подарок Исцелување Накит Жените Алка Мода Хривнија

DEN 411.00
DEN 527.04

Количина на стоки
Тековен

Дали ефективноста на хривнија се разликуваат според големината на дизајн?
. Јас f имате било какви прашања, ве молиме да бидат слободни да контакт. Па вашите пари нема да одат на моја сметка.
Тоа е невозможно да се третираат прашања, ако не знаеме за нив! 1.Трговија на големо и пад на превозот се и добредојдени? За промет на големо,ќе им понуди попуст или слободни изразат испорака која трае само 7-15 дена да пристигнат.Што да правам кога купување заштита времето истекува? Ако вашата нарачка заштита времето истекува, ве молиме контактирајте со нас и ние може да ви помогне да продолжи. Не ставајте магнети директно на компјутер. Но, поради различни политики во различни земји, не може да биде царина што треба да се плати од страна на купувачот. Може да се користи на магнети околу мојот компјутер и други електронски апарати?
На магнети може да се користи во целиот компјутер и други електронски канцеларија опрема со внимание. Она што е Магнетна Терапија?
Магнетна терапија се базира на теоријата дека кога се доставуваат директно до телото магнетни полиња може да го стимулира зараснување од низа здравствени проблеми, Иако со своите здравствени тврдења вклучуваат лечењето на мултиплекс склерозата, фибромијалгија, артритис, несоница, воспаление, и дури и рак и срцеви заболувања, има малку научни докази за магнетна терапија е ефективноста. Светската Здравствена Организација (СЗО) ги потврди дека статички магнетни полиња не претставуваат здравствени ризици на сите. Било несакани ефекти?
. ние ќе се потрудиме да ви обезбеди добра услуга.
Моќен Бакар Позлата Гроздобер Магнетни Хривнија
Број на Магнети : 6
Магнет : Neodymium
Гаус Сила на секоја Магнет : 3,000 гаус
Пол : Унисекс
Врвен Квалитет
Претходно Бесплатен Превозот (Супер И Сигурен)
☆ Претходно Бесплатен Превозот, Безбедно . (Гаус е единица за мерење на магнетното поле)
4. Накит Одржување
Да се избегне било каков допир со comestice,парфем,коса гел итн киселост супстанција ,накит ќе исчезнат полетување кога swiming ,бидејќи тоа ќе се оксидира ако допир со хлорид во базен ги тргнеме кога ќе се пот многу, таму ќе биде хемиска реакција која води кон црна точка се појави. Така можете да оставите порака кога ставање на ред за тоа колку вредноста што би сакале да ги пријавуваат. Ефикасно !
Вкупно Гаус Сила на Магнет : 8724gauss, Број на Магнети : 6
1. За пад на превозот,ние да ја испратите на стоки за вашите клиенти директно и нема да оставите информации за нас, ако би сакал да.

Други карактеристики

Нараквици Тип:
Пресечените алки
Парична казна или Моден:
Моден
Стил:
Гроздобер
Обликотшема:
Круг
Пол:
Унисекс
Поставување Тип:
Никој
Бренд Име:
Escalus
Материјал:
Метал
позлата:
антички бакар позлатен
Број На Модел На:
MBG011
Метали Тип:
Бакар
Функција:
Здравје Накит
is_customized:
Yes
Функција:
Магнетно
Поддршка На Големо:
Yes (да).Ве молиме Контактирајте со нас
Дијаметар:
7.5 cm
Тежина:
32g
Вкупно Гаус Сила на Магнет:
8724gauss
Број на Магнетите:
6

Најдобри понуди