• Неодамнешно
Кам макара Cam Опрема за ФОЛКСВАГЕН 8V 74-98 MKI MKII MKIII A100 Мотори со мала тежина средно вратило заменува 049109111 049 109 111 В

Кам макара Cam Опрема за ФОЛКСВАГЕН 8V 74-98 MKI MKII MKIII A100 Мотори со мала тежина средно вратило заменува 049109111

DEN 2395.20

Количина на стоки
Тековен


овие pulleys ќе ги Собере сите 1975-1998 4 цилиндри 8v мотори, НЕМА да одговара на почетокот на Новата Буба, Golf IV, Jetta IV и на 2.76 оз (220g) само!
М линија е исто така лесни, со 253g само, но засилен за високи ВРТЕЖИ во минута и пролет товари. Ви благодариме за гледање! Проверете го мојот други предмети! ПРОФИЛ на КОМПАНИЈАТА Утврдени речиси 30 години, СПА Турбо е познат светски за висок квалитет, инженерство, производство и сигурност.
има 2 линии, Y линија и М линија, Y линија се за оние кои бараат супер лесна макара, секој макара тежи 7. Денес, СПА Турбо е брзо проширување на меѓународната компанија со НАС штаб во близина на Лос Анџелес и голем број производствени капацитети. Ние силно инвестира во истражување и развој, со цел континуирано подобрување на ефикасноста и квалитетот на нашите производи. Нашите во куќата сектори вклучуваат : - Проект за Развој - Технолошки Истражувања и Развој - Материјали Истражувачки и Аналитички Лабораторија за Производство Инженеринг - Контрола на Квалитетот Дали сакате висок квалитет, модерната технологија во фер цена? Вие сте на вистинското место!
. Компанијата исто така нуди и техничка поддршка и техничка помош и rebuilds и салда turbochargers. Извонредни услуги на клиентите, одлична техничка поддршка и целосна гаранции solidify филозофијата на компанијата, СПА Турбо има секогаш се фокусирани на високи перформанси, со висок квалитет автомобилската компонента сектор.Нов СПА Cam Pulleys & средно вратило Pulleys
новиот СПА Турбо Линија на "ФОЛКСВАГЕН" 8 V cam pulleys само што пристигнале, сите pulleys се направени од 6061 T6 алуминиум со елоксирани заврши.
ја намалува тежината на cam опрема (ротирачки маса), и создавање на енергија. Ако имате било какви прашања, ве молиме контактирајте со нас. Компанијата има седиште и главни производство објект во São Паоло, Бразил.
на лесни придобивките на фиксна cam макара се :
минимизира тежина/оптоварување на лого број еден. Сечење на работ турбо-полнач технологија објекти, како turbochargers, турбо колекции, доза и издувните водот, ги заобиколат вентили, прачки, пистонс, цилиндар глави, вбризгување на гориво компоненти и сите потребни елементи за компонента инсталација. - Иновации - Квалитет - Технологија потрагата за квалитет и иновација се движечка сила на нашите continuos инвестициите во високата технологија. Во куќата инженеринг, истражување и развој во комбинација со најсовремените, state-of-the-art производна технологија, ние се развие и производство на широк спектар на принудени индукција компоненти.

Други карактеристики

Материјал Тип:
Т 6061 Алуминиум
Тип На Објект:
Ремени, Pulleys, & Загради
Име На Модел:
POLFXAPY01
Специјални Функции:
Лесен
Бренд Име:
СПА Turbo

Најдобри понуди