• Неодамнешно
  • -10 %
Нови LED Ултразвучно Куче Repeller Анти-Кората Агресивни Куче Миленичиња Животинско Repellents Лае Престане да се Протера Одвраќање Воз Уред C42

Нови LED Ултразвучно Куче Repeller Анти-Кората Агресивни Куче Миленичиња Животинско Repellents Лае Престане да се Протера

DEN 107.00
DEN 118.56

Количина на стоки
Тековен

Транзиција : 1cm=10мм=0.
Карактеристики : 100% сосема нов и висок квалитет на Безбедно, Хумано, Ефикасно Емитира пирсинг ултразвучно испитување на ѕвонење дека кучињата омраза Работи со повеќето кучиња, исто така Може да се користи за да се тренираат кучињата да Престане кучето ви се приближува пред да може да се залак На изглед дизајн е исклучителна, лесен за носење, особено погоден за работа на отворено, отворено патување и безбедност ноќ патрола, и сите видови на куче обука употреба. Точка на вашето домашно милениче тренер директно во куче или мачка секогаш со користење на подадена рака и од далечина од околу 6 метри(важи до прибл. Се заштитат себе си од опасни кучиња додека одење, џогирање, велосипед или Голема за Joggers, Проходилки, Испорака луѓе, Mailman, Метар Читатели, Продажбата на луѓето, Велосипедисти, Полициски Инспектори, исто Така, може да се користи светилка на Батеријата индикатор за светло покажува дека тоа е работа На протерување ефект на странски кучиња е повеќе од очигледно на семејното куче, затоа што тоа е премногу блиску за да биде во можност да се постигне ефект на протерување во кратко време, па тоа ќе биде потребно повеќе време за да имаат ефект. Забелешка : се Користи од страна на професионален тренер емитира висока фреквенција звук кој команди вашето домашно милениче внимание, па тој obeys вашите команди. Повторете ги чекорите еден и два до вашето домашно милениче реагира на вашите команди Спецификации : Материјал : АБС Боја : Црна Фреквенција : 35-45 HKZ Големина : 11x4x2cm Сила : го Користи еден 9 V Алкална батерија(не се вклучени) Количина : 1 Компјутер Забелешка : 1. Даде вербални команда, а веднаш потоа притиснете го копчето за една или две секунди 3.Поради разликата помеѓу различни монитори, сликата може да не ги одразуваат фактичката боја на објектот.Ве молиме овозможи 0-3cm грешка поради прирачник за мерење. Звукот е silient на луѓето, но јасно коишто се слушаат на кучиња и мачки Нагласува : Користете милениче тренер да помогне да се нагласи говорни команди(Пета Седат Остане Тивок Добие Надолу) Милениче тренер е ефикасен за да се зајакне други обучени одговори ,како што се commanding куче да запре од извршување во neigtbor е двор Поправи вашето домашно милениче лоши навики, со нагласување на вашата команда се Користи домашно милениче тренер на : Елиминирање на прекумерното лае Елиминира скокање на луѓето остануваат надвор на мебел Запре clawing, гребење и гризе, исто Така домашно милениче тренер е одличен помош за да се обесхрабри скитници или започнаа кучиња од приближува вас или вашето домашно милениче Како Да Користите Пет Тренер : 1.

Други карактеристики

Број На Модел На:
LED Ултразвучно Repellents
Бренд Име:
Ајде да домашно Милениче
Материјал:
ABS
боја:
Црна
Фреквенција:
35-45HKZ
Големина:
11x4x2cm
моќност:
Користи еден 9V Алкална батерија
Тип На Објект:
Нови LED Ултразвучно Куче Repeller Анти-Кората Агресивни Куче D5BC2S90831

Најдобри понуди