• Неодамнешно
поевтино превозот 6 x 33mm ОЕМ алуминиум За BMW се Вртат Размавта Blanking Плочи печат со доза цела заптивка 6 цилиндри bop09b

поевтино превозот 6 x 33mm ОЕМ алуминиум За BMW се Вртат Размавта Blanking Плочи печат со доза цела заптивка 6 цилиндри

DEN 959.52

Количина на стоки
Тековен


Сет од 6 x 33mm ОЕМ дизајн од алуминиум За BMW се Вртат Размавта Blanking Плочи печат со доза цела заптивка 6 цилиндри
За BMW страда од заеднички проблем со вртат клапи во доводното колектор. На Шрафовите одржување на пеперутки
може да дојде лабава и може да предизвика сериозни оштетувања на вашиот мотор. Тоа е добро познато прашање за кое беше дискутирано многу
пати на форумот & списанија. Најлесен начин да се спречи овој проблем е да се вклопи во овие вртат размавта blanking плочи во вашиот доза колектор.
На вртат клапи се со лош дизајн, тие се склони кон неуспех. Кога се вртат размавта скрши, остатоци паѓа во моторот.
Држејќи во вентил порта предизвикување на клипот да се судираат со вентил или паѓа во цилиндар себе и оштетување на клипот и главата.
ќорци се произведени од армирано алуминиум, која е наменета за автомобилската употреба.
100% Сосема Нов
Палка Алуминиум Тело елоксирани Финиш
viton заптивка (отпорни на масло, висока температура)
Апликација за bmw 6 цилиндри
За BMW некои 6 цилиндри за 2004 година (330d, 525d, 530d, 730d, X3 3.0 d)
За BMW 6 цилиндричен дизел години 2005 - 2009 (325d, 330d, 525d, 530d, 535d, 635d, 730d, X3 3.0 d, Х5, X6)
Комплет Содржина :
6x Доза Цела Дихтунзи
6x Доза Цела Дихтунзи
1x egr вентил печат
6x 33mm Алуминиум Вртат Клапи Blanking плоча
Сите објекти ќе бидат опремени со стручни и не инструкции се вклучени поради оваа причина.
НИ 19.99 / парче НАС 13.99 / парче НАС 19.99 / парче НАС 13.99 / парче НАС 9.9 / парче НАС 9.9 / парче НАС 14.5 / парче НАС 7.5 / парче НАС 5.9 / парче НАС 6.8 / парче

Други карактеристики

Бренд Име:
VOLM
Тип На Објект:
Моторот Обнова Колекции
Година:
За BMW се Вртат Размавта Blanking Плочи печат
Име На Модел:
BOP09b
Зафатнина:
За BMW се Вртат Размавта Blanking Плочи печат
Нема. на Цилиндри:
4 на Цилиндар
Надворешни Тестирање И Сертификација:
ISO9000
Објектот Должина:
0inch
Објектот Ширина:
0inch
Објектот Висина:
0inch
Објектот Тежина:
0kg
Објектот Дијаметар:
0inch
Материјал Тип:
Алуминиум
Материјал:
Алуминиум
Примена:
За BMW се Вртат Размавта Blanking Плочи печат
Гаранција:
Yes
Автомобил Производител:
За BMW се Вртат Размавта Blanking Плочи печат

Најдобри понуди