• Неодамнешно
  • -28 %
Новите Оклоп Место Средновековниот Туника Кошула Larp Средновековна Ренесанса Мажите Викинг Norseman Саксонските LARP Долг Ракав Туника Cosplay Костим

Новите Оклоп Место Средновековниот Туника Кошула Larp Средновековна Ренесанса Мажите Викинг Norseman Саксонските LARP

DEN 1951.00
DEN 2709.12

Количина на стоки
Тековен


Оклоп Место Средновековниот Туника Костим Кошула Larp Средновековна Ренесанса Мажите Викинг Norseman Саксонските Larp Долг Ракав Туника Кошула Cosplay Костим Пакет : 1* Туника ( Без Waistbelt ) Големина : S : Должина 99cm Botton ширина 74cm Рамо 48cm Ракав Должина 57cm M : Должина 104cm Botton ширина 77cm Рамо 50cm Должина на Ракав 59cm L : Должина 106cm Botton ширина 80см Рамо 52cm Ракав Должина 62cm XL : Должина 108cm Botton ширина 86cm Рамо 52cm Ракав Должина 64cm XXL : Должина 109cm Botton ширина 90cm Рамо 54cm Ракав Должина 66cm опис на Производот Не средновековниот гардероба е комплетна без Средновековниот Туника. Тоа е главен моден на Средниот Век, но исто така е фитинг за многу други период изгледа. Едноставно во стил со А-линија половината, оваа облека е направен со нега од врвен квалитет 100% памук, што е и меки и текстура и дава удобно се вклопуваат. Она што навистина го истакнува овој туника е спротивставени обоени трим accenting ракавите, деколте, и на дното рабови. За автентична и привлечен изглед, ова е едно парче ќе сакате да го поседувате. 100% памук Спротивставени обоени трим, Многу удобно ткаенина врвен квалитет облека, одличен изглед за Викинг или Средновековниот теми Одлична за LARP (live акција играње на улоги), деца, cosplay, ноќта на Вештерките, фенси облека, театарски реквизити, и историски reenactments. Сите облека и костим производи се направени од најдобрите материјали со внимание на обезбедување на сложена детали во секое парче Туника е Целосно погоден за носене и Удобно да се направи и обезбедува токму она што ви треба за да се заврши тоа совршен изглед Забелешка : ве Молиме забележете дека поради ограничувања во фотографија и неизбежна разлики во monitor settings, бои се прикажани во фотографијата не може да одговараат 100% на оние во објекти себе.

Други карактеристики

Големина:
S, M, L, XL, XXL
Посебни Употреба:
Носии
Број На Модел На:
Средновековниот Туника Кошула Larp
Материјал:
Памук
Тип На Објект:
Блузи
Компоненти:
Врвот
Пол:
Мажи
Извор Тип:
Историски
Бренд Име:
takerlama
Знаци:
LARP

Најдобри понуди