• Неодамнешно
  • -25 %
Zhui ѕвезда 5d diy полн плоштад вежба дијамант сликарство везови Срцето-во облик на камен Дијамантски Крст Бод Кристал оркестарот zx

Zhui ѕвезда 5d diy полн плоштад вежба дијамант сликарство везови Срцето-во облик на камен Дијамантски Крст Бод Кристал

DEN 180.00
DEN 239.04

Количина на стоки
Тековен


[DIY дијамант сликарство карактеристика]
1. DIY сликарство дијамант е исклучителна да им даде на пријатели и најблиски да го изразат добри желби за споделување. Со цел да се создаде совршен дијамант сликарство, цртежи се стави заедно во едно место секој ред симболи не треба да остане заглавен дијаманти. Цртеж треба да се чуваат чисти, Инаку, лепило сила е нарушена.
[Совети]
1. Splices треба рамен против уредни, немаат пукнатини. (Пример : производот не е ист со слика, не замислете совршен производ големина не се види, постојат неисправни, итн. Ако постои нечистотија лепливоста можат да влијаат врз нив со ниска температура солидна железо. За да исечете некоја добра фигура на цртежи се одржи сортирана низа монтиран на авионот на материјалот погоре.
Почитувани, се обрне внимание! Ние се продава дијамант слики се полу-готовиот производ не содржи рамка!
Ние се продава дијамант сликарство материјал е смола, целиот мозаик модели се drilled надвор со смола дијамант, база на мапата со лепило фото хартија. Откривањето на лента цртање погоре, ќе видите голем број на симболи за да одговара на бојата на кодирање. Референца пред операцијата чекори. DIY производство може да се доживее чувство на постигнување, способност и упорност се посветам на трпение, стари лица и деца се соодветни.
[DIY Дијамант сликарство производството чекори]
1. Смола дијамант јаде, не дозволувајте деца да си играат со цел да се избегнат несреќи како што се голтање. Предлага дека еден вид на смола дијамант еден сет заврши побрзо. Приказ на смола дијамант боја, средена, со цел на кодирање. Производ димензии се наведени во опис на производот во смола вежба за професионални фабрика за масовно производство, но исто така мал, постои неизбежна неисправни вежба, ви Благодариме за разбирањето! Со смола дијамант се случува да биде повеќе со повеќе од 30%, помалку дупчење феномен, генерално, не се појави, ве молиме остатокот увери купување. по добра борба, остатокот на јазот на лепак соодветните симболи на дијаманти. Продажба на дијамант сликарство се продава нема проблеми со квалитетот не се врати.
[DIY Дијамант сликарство Мерки на претпазливост]
1. не квалитет проблем). Ако не знаете каква боја да се користи, ве молиме обратете се до боја на табелата. На DIY дијамант сликарство може да работи и да научат да се намали стресот, емоционалното прилагодување, активно размислување, подобрување на самодовербата.

Други карактеристики

Големина:
20x25cm, 25x30cm, 30x40cm, 40x50cm, 50x60cm, 45x60cm, 60x80cm
Стил:
Модерна
Надворешното Пакување:
Обоени Кутија
Шаблон Тип:
Сценско
Материјал:
Смола
Платно Пакување Метод:
Навива
Дијамант форма:
Плоштад
Употреба:
Слики
Рамка:
No
Форма:
Еден
Бренд Име:
Zhui Ѕвезда
Pasting Област:
Целосна
Број на Бои:
30-45

Најдобри понуди