• Неодамнешно
20PCS 30*10*5MM се повлече сила 6.3 KG силна моќ sintered neodymium ndfeb постојан ретки земјата магнет fasterners

20PCS 30*10*5MM се повлече сила 6.3 KG силна моќ sintered neodymium ndfeb постојан ретки земјата магнет fasterners

DEN 696.00

Количина на стоки
Тековен

Повеќето наредби може да се организира во 72 часа. Многу големи магнети може да претставуваат кршење на опасност и не треба да се постапува. Вие треба да ги задржи овие магнети далеку од електронска опрема, компјутерски дискови, кредитни картички, видео касети, и други магнетни медиуми. Магнети никогаш не треба да се користи за да се подигнете објекти над луѓето. Варијации на железо содржини, дебелина, температура и површина и состојба на сите ќе ги намали овие рангирања. Некои форми ние прилагодено се наведени во belows,
. РЕТКИ ЗЕМНИ МАГНЕТИ НЕ СЕ ИГРАЧКИ. Децата не треба да им биде дозволено да се справи или да си игра со ретки земни магнети. Ние би можеле да се прилагодите на различните форми според специфични цртежи.Ние ќе ви одговори ПОБРЗО.)
Вертикална се повлече сила : во рамките 6.
Повеќе информации за производот :
обложување : Ну-Cu-Ni
работна температура : под 80 степен. INGESTION ИЛИ ВДИШУВАЊЕ НА МАГНЕТИ МОЖЕ ДА РЕЗУЛТИРА СО ПОВРЕДИ ИЛИ СМРТ. Секогаш треба да се носат ракавици и око за заштита при ракување со големи магнети.
Толеранција : +_0.
NEODYMIUM МАГНЕТИ имаат силни магнетни полиња кои може да ги оштети плочките на електронските опрема и магнетни медиуми за складирање на податоци.)
многу вклучува : 20 PCS×магнет 30*10*5мм. Овие магнети така можете да притиснете силно ако е дозволено да се здружат против кожата. MOQ за измената е 100 КОМПЈУТЕРИ.(ние гарантираме дека ќе ја добиете точната големина дека ние се опише. БЕЗБЕДНА МАГНЕТИ КОГА БЕЗ НАДЗОР. На почист, подебели и поголем железо материјал е, толку посилно магнети ќе покаже.
NEODYMIUM МАГНЕТИ се кршливи и може лесно да се кршат. Чистотата и дебелина , а големината на површината за контакт одлучи моќта на магнети. Ние се задржи повеќе од еден милион парчиња магнети во различни големини во парк. Овие магнети ќе стане demagnetized кога се изложени на голема топлина. За било какви информации ве молиме контактирајте со нас во секое време. НЕ INGEST ИЛИ ДИШАМ МАГНЕТИ.
Повеќе магнети слики се во belows,
споредување на кинеската паричка ЕДЕН ЈУАНИ,
Кога се справувате со neodymium магнет, повеќе треба да бидете внимателни :
NEODYMIUM МАГНЕТИ ТРЕБА ДА СЕ ЧУВА НАДВОР ОД ДОФАТ НА ДЕЦА.
Ние сме професионални магнетен материјал производител и снабдувач во кина. Овие магнети за да се моќна и може да се забрза со голема брзина кон друг и кон обоени материјали. Кога овие магнети за да дојде заедно брзо, тие може да се загрози и да се прекине испраќање на честички на брзина.

Други карактеристики

Примена:
Индустриски Магнет
Композитни:
NdFeB Магнет
Обликот:
блок
Број На Модел На:
Може да се прилагоди
Тип:
Постојано

Најдобри понуди