• Неодамнешно
  • -10 %
Метал Cutting Двојна Глава Лист Nibbler Алатка Вежба Машина Виде Прилог Моќ Машина Вежба Прилог Алатка За Сечење Колекции

Метал Cutting Двојна Глава Лист Nibbler Алатка Вежба Машина Виде Прилог Моќ Машина Вежба Прилог Алатка За Сечење Колекции

DEN 920.00
DEN 1022.40

Количина на стоки
Тековен


Метал Cutting Двојна Глава Лист Nibbler Алатка Вежба Машина Виде Прилог Моќ Машина Вежба Прилог Алатка За Сечење Колекции
Двоен На Чело Лим Nibbler Машина Вежба Прилог Метален Лист Машина
Спецификација :
Име На Производ : Nibbler Машина
Материјал : Метал, Пластика
Боја : Црна, Сребрена На Ѕвонење
сечење дијаметар : 7.4 mm / 0.3 "
вратило дијаметар : 27mm / 1.06 "
вкупна големина : 18x5.1x7.8cm / 7 "x 2" x 3 "(L * W * H)
Погоден за авто поправка и одржување и метален лист продукции.
Карактеристики :
1. Двоен на Чело Метал Nibbler, одговара на секој електричен или дупчење машина.Удобен, и идеална алтернатива за традиционалните електрични или воздух напојува nibbler.
2. Двојно сечење на главата и 360 степени прилагодливи, сечење во било која насока и саканиот агол.Две сечење глави работа со рачка (обезбедени) над глава дека не е во употреба за побезбеден зафат.
3. Користење со пневматски / електрични вежба, брзина 1500-3000 вртежи во минута.
4. Минимална сечење радиус : 12mm.
5. Минимална сечење дебелина : челик : 1.8 mm RVS : 1.2 mm бакар / алуминиумска плоча : 2mm
Пластични / Влакно Одбор : 2mm
Пакет Се Вклучени :
1 x Nibbler Машина

Други карактеристики

Број На Модел На:
Моќ Машина Вежба
Бренд Име:
Xueliee
Материјал:
Висок Јаглероден Челик
DIY Материјали:
Металугрија
is_customized:
Yes
Тип:
Центар Вежба Малку
Должина:
Метална Алатка За Сечење Вежба
Употреба:
Метал Дупчење

Најдобри понуди