• Неодамнешно
  • -5 %
Одржување Анти-Статички Мат Antistatic Ќебе ESD Мат За OCA чип Поправка Работа

Одржување Анти-Статички Мат Antistatic Ќебе ESD Мат За OCA чип Поправка Работа

DEN 410.00
DEN 432.00

Количина на стоки
Тековен


Лемење Поправка Станица со Магнетни Дел
Топлинска Изолација на Силиконски Биро Подлога Мат Одржување Платформа S-160 S160 за BGA Лемење Поправка Станица со Магнетни Дел
Опис :
· Отпорност на висока температура од 500 °C.
· Sevaral дупка локација за да го поставите завртки,IC чипови и мали делови.
· Изградена-во размер владетел (0 ~ 36 цм ) на долниот дел.
· Направете вашиот поправка работа лесно.
· Добар партнер за топол воздух пиштол.
· Само некои мали дел е магнетни(означени на подлога),може да се користи за да се одржи завртки цврсто.
· Тоа е малку слаб,НЕ се толку силни магнетни.
Спецификација :
· Тип : Топлинска изолација подлога
· Нето тежина : 648 g
· Големина : 45 x 30 cm / 17.7 x 11,8 инчен
· Дебелина : околу 5 мм
· Отпорност на топлина : 500 °C
· Материјал : Еколошки organosilicone
· Боја : Сина
Она што е во Пакет :
· 1 парче * 45 x 30cm Топлинска Изолација подлога

Други карактеристики

боја:
без магнет, магнет
DIY Материјали:
Електрични
is_customized:
Yes

Најдобри понуди