• Неодамнешно
Градина Материјали 50pcs растенијата-влакна Расадник Садови Seedling-подигање на кеси Може да се деградира заштита на Животната средина садење кеси 30*30cm

Градина Материјали 50pcs растенијата-влакна Расадник Садови Seedling-подигање на кеси Може да се деградира заштита на

DEN 666.24

Количина на стоки
Тековен

Seedling корен не е нормално, ќе доведе до дрвото енкориџ не е солидна, апсорбира влага и исхрана простор е многу мал, што доведува до бавен раст, различни ofresistance е лоша, факултетот за последица предизвикува малку стар човек дрво. Во пластична кеса, тешко пластична цевка и други impermeable материјали за контејнери, глина матрица tobreeding, на одгледување seedling корен раст не е нормално неизбежна проблеми. Во seedling нови идеи, поповолни корен кластери како root крајот callus од формирање на сложени.4(дијаметар)*21(висина)cm
пред да ги преземе со цел
Треба да се разбере
Овие се обично не се гледа flowerpot
Е seedling торба
Исто така, може да биде кога flowerpot поставата
Производ Краток
Не ткаенини seedling торба целосно решавање на пластичен сад seedling inseedling корени не може да навлезат во ѕидот на садот е формирана од страна на различни ofadverse последици, искривени корен, коренот на проблемите ќе б разредува корен root rot и сл.
Не-плетени вреќи расадник, расад кеси, садење кеси, исхрана торба, фабрички прилагоден на директен маркетинг, обезбедување на квалитет, големопродажните цени!
Зелена расадник торба, погребан во почвата може да биде природно се деградирани пред ставање на почвата е 30*30cm по пуштањето на почвата е 18. Ако садот е избран неправилно, последиците може да биде причина offailed.
2 предности
Според современиот концепт на добро seedling, seedling сад и матрица, се клучните фактори на култивирање на добри садници. Овие се покаже на надворешниот ѕид на сад и формирање на коренот сегмент на callus, внатрешниот континуирано снабдување ofnutrition, формирање на физиолошката состојба на подготвени. Сега мономер, лесно пенетрација, лесно распаѓање, а не сад за рециклирање стана мејнстрим на seedling сад.

Други карактеристики

Материјал:
Растителните Влакна
Растителни Влакна Тип:
Хартиена Пулпа
По завршувањето:
Не Обложена
Број На Модел На:
50
Тип:
Расадник Садови
пред да се стави на почвата:
16*24cm
откако ќе се стави на почвата:
14*14cm
is_customized:
Yes

Најдобри понуди