• Неодамнешно
  • -15 %
30мм jiffy тресет,60 смета jiffy пелети,Почнувајќи Приклучоци,Семиња Стартер палети,seedling исхрана почвата,Ѓубриво,Мин микс цел $15

30мм jiffy тресет,60 смета jiffy пелети,Почнувајќи Приклучоци,Семиња Стартер палети,seedling исхрана почвата,Ѓубриво,Мин

DEN 649.00
DEN 763.20

Количина на стоки
Тековен


Повеќе Лесно и брзо
Добредојдовте на истрага трговија на големо цена!
Норвешката компанија Jiffy погодност богатство расадник блок, е светот повеќето широко се користи претпријатието расадник производи. Оваа матрица блок со компресија е направен од високо квалитетни материјали, полимерни влакна се завиткан надвор, заврши матрица ќе не растури, па садење на животната средина може да се чуваат чисти и да се среди. Расадник блок вода по брза експанзија, матрицата може да се промовира корен развој, стабилна растителни раст по пресадување. Без разлика дали тоа е професионална клиентот или членови од семејството со цвеќиња, кои се многу удобен. По семе матрица експанзија во матрицата блокови на блискиот, средниот дел на густина на својата врвниот позиција освен густина на мали, специјално дизајнирани за помош. Одржување на влажноста матрица хомеостазата во текот ртење додека семе ртење. Матрица блок текстура е многу светлина, цвеќиња за пријатели во различни места, тоа е многу лесно да се mail. Зошто ние треба да се избере расадник расадник блок? Ова е поради тоа што seedling расадник одгледување е повеќе робусни, блок по блок калапи и расадник автоматски не се шират надвор, садење е едноставен, лесно да се трансплантираат садници, и не подмладување период, а не да му наштети на корени! Зошто ние треба да се избере за увоз на расадник блок? Бидејќи погодно богатство расадник блокови : добар квалитет, мала тежина, висока експанзија стапка, пропустливост, апсорпција на вода! Во споредба со традиционалните методи на одгледување : полесно да го користите, поудобно! Се користи до чува на суво место за години без влошување на состојбата. Придобивки : Висок квалитет, стандард, стабилна, стручна обука матрица. Исклучување садови може да се реализира без пресадување, садење. Уникатен мрежи дизајниран за да се олесни транспортот на садници, пресадување, се задржува грутка. Тресет мов како суровина, заштита на животната средина, можат да бидат целосно degradable; Лесно пресадување, садење и други операции, ефикасност, трансплантација стапка на успех. Брза експанзија, нема долго да чека. Слични производи : Кликнете :

Други карактеристики

Тип:
Расадник Садови
Материјал:
Растителните Влакна
По завршувањето:
no
Растителни Влакна Тип:
Други

Најдобри понуди