• Неодамнешно
  • -29 %
Пробиотици Кеси Ѓубриво Торба Ферментира Кујна Отстранување На Отпадот Домашен Органско Ѓубриво Торба

Пробиотици Кеси Ѓубриво Торба Ферментира Кујна Отстранување На Отпадот Домашен Органско Ѓубриво Торба

DEN 474.00
DEN 668.16

Количина на стоки
Тековен


Спецификации :
Материјал : PE
Боја : Темно Зелена
Големина 1 : Прибл. 35 x 60cm / 13.8 x 23.6 инчен
Големина На 2 : Прибл. 45 x 80см / 17.7 x 31.5 инчен
Тежина : Околу. 204g-300g
Опис :
Дали сакате да го фрлите вашиот органски отпад во природен начин, додека во производство на совршен ѓубриво? Нашата вреќа ѓубриво може да ви помогнат да се реши овој проблем. На ѓубриво торба врти кујна и градинарски отпад во корисни ѓубриво за вашата растенија раст. Тоа се прави на ЈП материјал, животната средина-пријателски и безбедно, исто така е многу лесен за употреба со двојно рачки, врвот на пропустливи и големи страна на прозорецот, како практичен ѓубриво торба, вреди да се купуваат за вашето семејство!
Примена :
1. Подобрување на физичките и хемиските физиолошка состојба на почвата.
2. Се меша со почвата на некои дел, може да се користи за flowerbed, зеленчукова градина, на тревникот, boskage или слично.
Како Да Го Користите :
1. За да се овозможи на воздухот да циркулира, редење некои гранки на дното.
2. За да се обезбеди извор на азот, додавање на некои паднатите лисја (околу 10cm длабоко), потоа се редеа некои трева исечоците (околу 5cm длабоко), кујнски отпад и градинарски отпад. Врвот со почвата околу 60см длабоко да се намали мириси.
3. Ако климата е сува, додавање на вода за да се навлажни ѓубриво кога додавате нов слој на супстанции. Покрај тоа, копа ритам во средината на ѓубриво за да ги зачувате на вишокот вода. Ако површината на ѓубриво е сјајна, покажува дека имате доволно вода.
4. Да се забрза распаѓање, превртување на ѓубриво и додавање на некои водата на секои две недели.
5. Разградување има завршено кога температурата не се крева и бојата на ѓубриво се затемнува. Овој процес често се зема 3 до 6 месеци да се распаѓаат супстанции.
Пакување Листа :
1 * ЈП Ѓубриво Торба

Други карактеристики

боја:
45x80cm, 35x60cm
Материјал:
Пластични
Број На Модел На:
001
Тип:
Расте Кеси
Тип:
Расте Кеси

Најдобри понуди