• Неодамнешно
  • -49 %
Шангај Приказна 2018 Дами Облека Секси Вратот Coctail Фустан Пурпурна Партија Фустани За Жени

Шангај Приказна 2018 Дами Облека Секси Вратот Coctail Фустан Пурпурна Партија Фустани За Жени

DEN 1909.00
DEN 3744.00

Количина на стоки
Тековен


Големина S-2 XL (НИ големина 2-12) се акции големина, ве молиме погледнете мерење на големината на табелата директно, measurments се фиксни.
Големина 3 XL-5 XL (НИ големина 14-18) не се акции големина, со една фабрика треба да се земе 7-15 дена да се направи.
Да ги прилагодите опциите,Ние не поддржуваат за да го направите прилагодите големина по ваша тело мерења,
тоа ќе потрае околу 10-15 дена (Плати прекувремено трошоци исклучок) .
Исто така, ова е НЕ прифати НАПЛАТА кога фабрика почнете да се направи фустан.
Па ве молиме да се разгледа пред место цел. Ова е ПРИЛАГОДЕНО ГОЛЕМИНА,ве МОЛИМЕ да ги ИСПОЛНИ СЛЕДНИВЕ DETALS тогаш e-mail НА НАС.
1.Целосна биста _cm
2.Половината _cm
3.Колковите _cm
4.Рамо до рамо _cm
5.Половината до подот (Половината да Стапки) _cm
6.Шупливи да половината(Пред Должина Рамо до Половината) _cm
7.Шупливи до подот(Рамо до Нозете без да се во чевли) _cm
8.Висина : _cm
9.Висина на вашата висока пета чевли : _cm
10.Арм Должина(За облека со долги ракави) _cm
11.Armseye(за облека со ракави) _cm
12.Телефонски Број _
Пакет : 1 парче Облека без додатоци
[Мерење]
1. Биста
Сите на патот околу вашиот биста и назад право во вашата брадавица линија, носење на вашата посакувана градник. Задржи и на твоите раце релаксирано.
2. Половината
Место на лента околу narrowest дел од половината, обично од 2 до 3 прста над папокот.
3. Колковите
Најголем дел од вашиот колк и горниот дел од задникот. Застанете со нозете заедно, и одржување на лента, паралелно со подот.
4. Рамо ширина
Најдете завршува на двете acromion коски, кои се наоѓаат во многу совети на рамената, малку кон задниот дел од рамениците. Потоа се мери растојанието помеѓу. Бидете сигурни дека ја помине над вашиот тилот. Напв е најниската точка на задната страна на вратот.
5. Фустан должина
Мерка од врвот на рамото (на база на вратот) надолу до каде што сакате вашиот cheongsam до крај.

Други карактеристики

Големина:
S, M, L, XL, XXL, XXXL, 4XL, 5XL
Пол:
Жените
Шаблон Тип:
Цврста
Фустани Должина:
Над Коленото, Мини
Стил:
Секси & Клуб
Декорација:
Appliques
Број На Модел На:
LF518C
Бренд Име:
шангај приказна
Sleeve Стил:
Редовни
Материјал:
Mesh,Полиестер,Чипка
Половината:
Природни
Sleeve Должина(cm):
Без ракави
Сезоната:
Лето
Деколте:
V Деколте
Силуета:
А-Линија
Слика Тип:
Вистински Слики

Најдобри понуди