• Неодамнешно
  • -5 %
CBX-03 топла гас празнење заобиколат вентили се инсталирани меѓу празнење линија и влезот на испарувачи против премногу ниско evap. темп.

CBX-03 топла гас празнење заобиколат вентили се инсталирани меѓу празнење линија и влезот на испарувачи против премногу

DEN 830.00
DEN 873.60

Количина на стоки
Тековен


Топол гас празнење заобиколат вентили, или automatic проширување вентили (постојан притисок вентили) се користи во општите ладење и за оригинална опрема. За растенија со еден инјектира испарувачи и без дистрибутер, како што е клима, dehumidifiers, воздух driers,вода ладилници или мраз-машини за изработка. Таа е погодна за сите ХЛОРОФЛУРОКАРБОНИ, HCFC, HFC, не за амонијак. Арматурата можат да бидат инсталирани во било која позиција.

Други карактеристики

Тип:
Вино Фрижидер Делови
Број На Модел На:
CBX-03

Најдобри понуди