• Неодамнешно
  • -5 %
Neewer Про 9 нозе 260cm Алуминиум Легура Фото Студио Светлина се Залага за Видео Портрет и Фотографија Осветлување

Neewer Про 9 нозе 260cm Алуминиум Легура Фото Студио Светлина се Залага за Видео Портрет и Фотографија Осветлување

DEN 1481.00
DEN 1558.56

Количина на стоки
Тековен


-************-
1.Neewer Официјалната Продавница е САМО овластени продавачот на Neewer во Aliexpress.
2. Сите предмети се предвидени со Бесплатен Превозот услуги , со следење на број да ги пратите.
3.Ве молиме додадете нашата продавница во вашите омилени продавници, како оваа продавница ќе имаат НОВИ ПРИСТИГНУВАЊА и ГОЛЕМИТЕ ПРОМОЦИИ сега и тогаш.
4.Сите Neewer Производи од нашата продавница, ќе обезбеди 2-Месеци гаранција , ве молиме да се чувствуваат слободни да се купи!
5. Сите предмети во овој магазин НИ парк и велика БРИТАНИЈА акции , ако треба, ве молиме контактирајте го сервисот пред да Купите.
6. Ние сме отворени за предлози и идеи за сè друго, ако постои проблеми откако сте го примиле пакетот , ве молиме контактирајте со нашите услуги на клиентите , ние ќе се справи со тоа за вас како е можно поскоро. Ако нема комуникација историја, само негативни повратни информации, ние нема да му помогне да се поправи по продажбата на проблеми. И никогаш нема да биде во можност да купуваат сите производи од оваа продавница.
Бесплатен Превозот Neewer Про 9 нозе/260cm Алуминиум Легура Фото Студио Светлина се Залага за Видео,Портрет и Фотографија Осветлување
Карактеристики :
Светлината застане е направен од алуминиум, што го прави силен за тешки работи.
Тоа е исто така на мала тежина и може да се здипли во мали димензии, што го прави пренослив и лесно за чување по употребата. Неговите цврсти заклучување способности прави вашиот светла безбедно.
Направени со индустриски стандард, тоа ги поддржува сите големи брендови на фото опрема, како што се рефлектор, softbox, различни светла, чадор, позадина, итн.
Висина е прилагодлив од 113cm да 260cm / 45" за да ги 103". Макс оптоварување на 11 кг / 5kg.
Тоа е совршен за фото студио и на терен фото и видео пука!
Спецификации :
Укината Висина (прибл.) : 3.7 метри /45"/ 113cm
Максималната Висина (прибл.) : 8.53 нозе/103"/ 260cm
Нето тежина по светлината Стојат (прибл.) : 4.74 Кг/kg 2.15
Max. Капацитет (прибл.) : 11 кг/5kg
Spigot : 1/4 (треба адаптер за да го конвертирате да 3/8)
Цевка со Дијаметар : 22mm
Сегменти : 3
1 * 260cm Светлина Стојат
Забелешка : Светло стојат само, strobe светлина не се вклучени

Други карактеристики

Број На Модел На:
10084211
Конфигурирани За:
Фотографски Осветлување
Материјал:
Алуминиум легура
Бренд Име:
NEEWER

Најдобри понуди