• Неодамнешно
  • -20 %
Chashma Мажите Eyewear Квалитет Половина Rimmed Нерѓосувачки Рамка TR 90 Оружје Оптички Очила Рамка Мажи Myopia Спектакл Рамки

Chashma Мажите Eyewear Квалитет Половина Rimmed Нерѓосувачки Рамка TR 90 Оружје Оптички Очила Рамка Мажи Myopia Спектакл

DEN 652.00
DEN 815.52

Количина на стоки
Тековен


FQA за Рецепт Леќи
1. Можете да направите Очила според мојот Рецепт?
Ние сме Професионални Наочари Снабдувач, ние соработуваме со многу Рамка и Леќи Фабрики и ние, исто така може да го прилагодите секој тип Леќи според купувачот барање.
2. Она што е информациите што треба да ги обезбеди?
Ние треба Десното и Левото око SPH, Цилиндар, Оска, ДОДАДЕТЕ & PD. (некои луѓе не се цилиндар, оска или да додадете, тогаш само треба да обезбеди SPH и PD).
Рецепт пример :
3. Она што е PD или Како можам да мерка мојот PD (Ученик Далечина) ?
Жените стандард PD е 62 мм, Мажите стандард PD е 64 mm, ве молиме мерка како слика. Обидете се 3 пати и да видиме просечните вредности.
4. Колку ќе ми плати за Очилата?
Рамка + Леќи = Вкупна Цена, Леќи за сечење и составување е бесплатно бесплатно. Леќи трошоци ќе бидат зависи од рецептот. Сите објективи цената е за 1 пар (2 парчиња)
5. Како можам да го изберете Леќи, како на мојот Рецепт?
Ве молиме, напишете ја вашата рецепт, ние ќе ви даде најдобар совет во согласност со вашиот Рамка и Рецепт.
6. Може ли да се купи Леќи одделно?
Да, можете да.
7. Кога ќе брод подготвени Очила?
Ние ќе брод во рок од околу 3-4 дена за нормално рецепт очила.
За посебен рецепт леќи ( за exmaple : Висок Цилиндричен, Прогресивна Леќи, Прогресивна Photochromic , Висок Индекс Photochromic Леќи..) тоа трае околу 4 - 10 работни дена.
8. Гаранција За Квалитет.
Ние ќе тест секој рецепт очила пред пратката да бидете сигурни дека секоја очила е точно.
Кога ќе се чувствуваат рецепт е во ред, тогаш ве молиме контактирајте со нас, ние ќе провери податоците на нашата страна ( ние ќе го задржи на 3 години за секој рецепт очила ).
кога ќе се потврди рецепт нема да имаат проблем во наша страна, тогаш ве молиме проверете рецепт на ваша страна, и за тестирање на очила во вашиот оптички продавница.
ние ќе рефундирање на дека ако сме направени погрешно леќи, или ќе се вратите на очила со пост, ние ќе се направи нов очила за вас , и ние ќе го плати превозот цена.
Некои луѓе не се чувствуваат добро ако тие не го користи прогресивна леќи пред тоа, потребни се околу 7 дена за да се користи од неа.
Пиле Тука за да се Купи Леќи

Други карактеристики

Тип На Објект:
Eyewear Додатоци
Eyewear Додатоци:
Рамки
Шаблон Тип:
Цврста
Пол:
Мажи
Број На Модел На:
2387
Бренд Име:
Chashma
Рамка Материјал:
Нерѓосувачки Челик
Тип На Објект:
Eyewear Рамка
Точка име :
Стилски Eyewear Мода Половина Rimmed Оптички Очила Рамка Мажи
Тип:
Половина Рамка
МАТЕРИЈА:
Метална Рамка+ tr90 грб
Стил:
Мода, Класика
Користат За:
Оптички Очила Рамка
Боја:
црна, сива, сина, портокалова, кафе
квалитет:
AAAAA+
мерење:
55-18-140 (леќа ширина - мост-храм)
Може да се направи на Рецепт Леќи:
Yes

Најдобри понуди