• Неодамнешно
  • -49 %
2018 Мода очила за сонце Мажите Поларизирани очила за сонце Мажите Возачки Огледала Слој Поени Црна Рамка Eyewear Машки Сонце Очила со UV400

2018 Мода очила за сонце Мажите Поларизирани очила за сонце Мажите Возачки Огледала Слој Поени Црна Рамка Eyewear Машки

DEN 1199.00
DEN 2351.04

Количина на стоки
Тековен


Дали треба рецепт леќи за очила рамка?
Ако ви треба нешто, ве молиме погледнете ги следниве чекори.
Чекори за цел рецепт очила :
Чекор 1 : Изберете омилена рамка.
Чекор 2 : Кажи ми вашиот рецепт како овој(или фотографирајте и испратете ја на нас) :
OD(десно) SPH______CYL_____ОСКА_____
Оперативен СИСТЕМ(лево) SPH______CYL_____ОСКА_____
PD(2pupil далечина)______
Ако вашиот рецепт имаат "ADD", ве молиме кажете ни ја вашата "ДОДАЈ".
Потоа ние ќе ви препорача соодветна леќи за вас.
Чекор 3 : Додадете рамка и леќи во количка потоа плаќање.
Чекор 4 : Ние ќе ги провери информациите со вас, ве молиме одговор ни како е можно поскоро.
Чекор 5 : Откако ќе ги потврдите информации, ние ќе почнат да прилагодено очила.
Чекор 6 : Ние треба 5~7 дена, обработка, откако ќе се направи, ние ќе ги испраќаат. Answer : ___________________________ Note :
1.Сите ќе ни даде податоци мора да бидат точни и без грешки, и тоа е optometrist ви кажав, не КОД.ПОДАТОЦИ(Референтни Податоци).
Откако ќе се утврди рецепт по не можевме да го промени тоа.
2.Бидете сигурни дека вашиот рецепт е мерење неодамна.
3.Во рецептот, + (Плус Знак)значи presbyopic очила, - (Минус Знак) значи myopia очила.
4.Оваа очила е висока јасно леќи за очила,може да имате неколку непријатно во почетокот.
Ако имате,Не грижете се, ова е нормален reation, потребно е неколку дена за да се навикне на тоа.
5.Ако сакате да обична очила(zreo-моќ леќи за очила ), како декоративни, исто така, дозволете ми да знам, ви благодариме.
Ако не испрати рецепт за нас и не контактирате во рок од 3 дена, ние ќе default за да ја испратите обични очила за вас.

Други карактеристики

Eyewear Тип:
Очила за сонце
Тип На Објект:
eyewear
Пол:
Жените
Број На Модел На:
0149-1
Одделот За Името:
Возрасни
Леќи Материјал:
CR-39
Рамка Материјал:
Пластични Титаниум
Леќа Ширина:
57mm
Оптички Леќи Атрибут:
Огледало,Поларизирана,Анти-Рефлективен,UV400
Стил:
овална
Леќа Висина:
52mm
Бренд Име:
QIANJING

Најдобри понуди