• Неодамнешно
  • -54 %
2017 Мажите Стил Титаниум Алуминиумски Квалитет Photochromic Presbyopia машка Мода Очила Плоштадот половина Rim Класичен Читање Очила за

2017 Мажите Стил Титаниум Алуминиумски Квалитет Photochromic Presbyopia машка Мода Очила Плоштадот половина Rim Класичен

DEN 729.00
DEN 1583.52

Количина на стоки
Тековен

Топла производи
9326057626818307 на Забите, Прогресивна Читање очила US $ 29.99 /парче US $ 49.99 /парче US $ 41.99 /парче US $ 57.99 /парче US $ 39.99 /парче US $ 35.99 /парче US $ 43.99 /парче US $ 47.99 /парче US $ 23.99 /парче US $ 46.99 /парче US $ 26.99 /парче US $ 28.99 /парче US $ 28.99 /парче US $ 32.99 /парче US $ 46.99 /парче US $ 35.99 /парче US $ 36.99 /парче US $ 36.99 /парче US $ 36.99 /парче САД $ 18.99 /парче
Што се photochromic леќи?
Photochromic леќи се исто така познат како се чувствителни на светлина леќи". Стакло леќи се додавање на сребро halide, но сега е текови на photochromic смола леќи, додавање на spiro и други хемикалии во акрилна смола леќа, така што оригиналните безбоен и транспарентни леќи, во светлина, ќе стане обоени леќи, да се направи заштита, така што е погодна за внатрешна и надворешна употреба.
Photochromic леќа оптичко стакло содржи сребро halide microcrystals, phototropy реверзибилна реакција според принципот, во сончева светлина и UV зрачењето променлива темница, целосно се апсорбираат ултравиолетова и видлива светлина апсорпција на неутрални; назад во темнината, може да се врати на безбоен
Топло совети
1.Ве молам, правилно да се разбере photochromic очила, тој боја длабочина не се еднакви очила за сонце
2.Тест на забите, се препорачува да се тестира на пладне, пладне сонцето УВ силна, дисколорација може да се постигнат најдобри резултати, повеќе тест неколку пати, ефектот е подобар.
n сончева светлина и UV зрачењето променлива темница, целосно се апсорбираат ултравиолетова и видлива светлина апсорпција на неутрални; назад во темнината, може да се врати на боја помалку

Други карактеристики

Око Рецепт:
+100, +125, +150, +175, +200, +225, +250, +275, +300, +325, +350, +375, +400
Тип На Објект:
eyewear
Eyewear Тип:
читање очила
Оптички Леќи Атрибут:
Photochromic
Рамка Материјал:
Легура
Леќи Материјал:
Поликарбонат
Леќа Висина:
34inch
Пол:
Мажи
Леќа Ширина:
54inch
Леќи Во Боја:
Јасно
Број На Модел На:
1366
Бренд Име:
JIE.Б
Обложување:
HMC

Најдобри понуди