• Неодамнешно
  • -10 %
10pc Eleaf HW серпентина главата HW1 0.2 ohm/HW2 0.3 ohm за Ello Мини VS HW3 0.2 ohm/HW4 0.2 ohm за Ello/Ello Мини/Ello Мини XL E-cig

10pc Eleaf HW серпентина главата HW1 0.2 ohm/HW2 0.3 ohm за Ello Мини VS HW3 0.2 ohm/HW4 0.2 ohm за Ello/Ello Мини/Ello

DEN 863.00
DEN 958.56

Количина на стоки
Тековен


10 компјутери Eleaf HW1 Еден Цилиндар на Главата / HW2 Dual-Цилиндар на Главата за Ello Мини
10 компјутери Eleaf HW3 Три-Цилиндричен Глава / HW4 Четири-Цилиндричен Главата за Ello/Ello М ини/Ello Мини XL
Производ вовед Eleaf инженерните нови HW серија калеми. Се состои од SS316 L калем, на HW1 Еден Цилиндар 0.2 ohm Главата е способен да работи под висок wattages и компатибилен со различни vaping режими, обезбедување на вас со голема количина на пареа производство. 5pcs секој пакет. Ги добие како резервни делови за вашиот Ello Мин
Eleaf се изведуваше нов HW серија на калеми. На HW2 Dual-Цилиндричен 0.3 ohm Глава се состои од Kanthal калеми и ќе ви обезбеди со ултра vaping искуство на одличен вкус и одличен пареа производство. 5pcs секој пакет. Ги добие како резервни делови за вашиот Ello Мини. На HW3 Три-Цилиндричен 0.2 ohm Главата е составена од Kanthal калеми и ќе ви обезбеди со ултра vaping искуство со огромна количина на пареа производство. Тоа е компатибилен со Ello, Ello Мини и Ello Мини XL тенкови. 5pcs секој пакет. Ги добие како резервни делови. Тука доаѓа нов член од HW серпентина глава на семејството. На Eleaf HW4 Четири-Цилиндричен 0.3 ohm Глава се состои од Kanthal калеми и ќе ви обезбеди со ултра vaping искуство на одличен вкус и одличен пареа производство. Таа има висока компатибилност со Лист Ello/Ello Мини/Ello Мини XL. 5pcs секој пакет. Ги добие како резервни делови.
Параметри
HW1
Отпор : 0.2 ohm
Wattage : 40-80 W (Најдобри 50 - 65 W)
Соодветен режим : ги Заобиколат/TC-СС/СВТ/ "ФОЛКСВАГЕН" /Smart
HW2
Отпор : 0.3 ohm
Wattage : 30-70 W (Најдобри 45 - 60 W)
Соодветен режим : ги Заобиколат/ "ФОЛКСВАГЕН" /Smart
HW3
Отпор : 0.2 ohm
Wattage : 50-130 W (Најдобри 70 - 90 W)
Соодветен режим : ги Заобиколат/ "ФОЛКСВАГЕН" /Smart
HW4
Отпор : 0.3 ohm
Wattage : 40-110 W
Димензии : 20 х 15mm
Пакет содржина на HW1 1x 10pcs HW1 Еден Цилиндар 0.2 ohm Глава
Пакет содржина на HW2 1x 10pcs HW2 Dual-Цилиндричен 0.3 ohm Глава
Пакет содржина на HW3 1x 10pcs HW3 Три-Цилиндричен 0.2 ohm Глава
Пакет содржина на HW4 1x 10pcs На Eleaf HW4 Четири-Цилиндричен 0.3 ohm Глава
Едноставно пакување. Вообичаено Пакување од фабриката, пакување и е предмет на промена без претходна најава.
Цел совети
Eleaf HW1 Еден Цилиндар на Главата / HW2 Dual-Цилиндар на Главата за Ello Мини
Eleaf HW3 Три-Цилиндричен Глава / HW4 Четири-Цилиндричен Главата за Ello/Ello Мини/Ello Мини XL

Други карактеристики

Отпорот:
HW1 10pcs, HW2 10pcs, HW3 10pcs, HW4 10pcs
Бренд Име:
Eleaf
Компатибилен Модел:
Ello/Мини Ello
Број На Модел На:
Eleaf HW1/HW2/HW3/HW4
HW1 за Ello Мини:
0.2 ohm
HW2 за Ello Мини:
0.3 ohm
HW3 за Ello/Ello Мини/Ello Мини XL:
0.2 ohm
HW4 за Ello/Ello Мини/Ello Мини XL:
0.3 ohm
Пакет:
10 компјутери/пакет

Најдобри понуди