• Неодамнешно
  • -20 %
DC 12V Автомобил Дигитални Voltmeter Сини LED Боја на Екранот Напон, Детекција Метар Мерач Fasion Автомобил Декорација DIY

DC 12V Автомобил Дигитални Voltmeter Сини LED Боја на Екранот Напон, Детекција Метар Мерач Fasion Автомобил Декорација

DEN 607.00
DEN 758.40

Количина на стоки
Тековен


Карактеристики : Универзално одговара на повеќето DC 12 VMotorbike Автомобил, Брод, АТВ, UTV, Camper, Каравани, Патување Приколка итн. Пресврт-и-Lock систем. Мини големина и лесно да го инсталирате, одлична за проверка на Напон. 3-цифри Дисплеј, Сини LED дигитален дисплеј цевки. Водоотпорен дизајн, монтажа на панел со 1-1/8"" дупка, 0.25"" дебела, најлонска пластични задржување на орев има метар во место. Се користи за следење на складирање-батеријата напон, со обратна врска заштита. Навремено да ја сфати состојбата на батеријата напон. Трепка Предупредување кога напонот ќе стигне до 15 V Напонски мерни цели, исто така може да се користи за други производи. Спецификации : 12 V Модел : Meterial : АБС Боја : Црна Напонски Мерен Опсег : 5 - 15 V (Сина дигитален дисплеј) LED Боја : Зелена (12.7 V-13.2 V); Портокал (12 V-12.6 V); Црвено (11.2 V-11.9 V) Флеш Сигнализација : 15 V Навој Дијаметар : 28mm / 1.1"" Пакетот вклучува : 1 x LED DC Voltmeter

Други карактеристики

Напојување:
DC
Температурата На Работа:
-10~65C
Димензии:
40*43mm
Дисплеј Тип:
Дигитални Само
DIY Материјали:
Електрични
Бренд Име:
emma·ло
Број На Модел На:
ЕМ-DS4012
Точноста Класа:
1
Надворешни Тестирање Certificationharger 2.1:
CE
Материјал:
Заштита на животната средина ABS
Посебна функција:
Водоотпорен
Школка во боја:
Црна
Апаратот:
12V Автомобил Брод Морски RV Камион Camper Возила GPS мобилни телефони
Прилики:
автомобил измена
Мерен Опсег:
5-15V

Најдобри понуди