• Неодамнешно
Капацитетот на батеријата Следи Панел Метар LCD Зелена Светлото на Индикаторот за Батеријата Тестер за 12V олово-киселина батеријата итн

Капацитетот на батеријата Следи Панел Метар LCD Зелена Светлото на Индикаторот за Батеријата Тестер за 12V олово-киселина

DEN 462.24

Количина на стоки
Тековен


Капацитетот на батеријата Следи Панел Метар LCD Зелена Светлото на Индикаторот за Батеријата Тестер за 12 V олово-киселина батеријата итн
Параметри : Работен напон(конвенционален) : DC 8~63 V Работен напон(низок) : DC 5~12 V Работи потрошувачка на енергија : Max 5m A Режим на потрошувачка на енергија : Max 120µA Спиење потрошувачка на енергија : Max 20u A Напон точност : ±1.0 % Користење на собна температура опсег : 10~40°c
Настава : 1, исклучете го индикатор 2, Притиснете и задржете Kdn копче 3, Моќ индикатор 4, Ослободување Kdn за повикување,а потоа на екранот ќе се прикаже "Pbx" или "Lix" (Pb се доведе-киселина; Li е литиум батерија; X е бројот на клетките),потоа користете ↑ Kup и ↓ Kdn да одберете батерија видови. Pb1 : Pb12 V олово-киселина батеријата Pb2 : Pb24 V олово-киселина батеријата Pb3 : Pb36 V олово-киселина батеријата Pb4 : Pb48 V олово-киселина батеријата Li2 : 2 buc литиум батерии Li3 : 3 еез литиум батерии ... Li9 : 9 компјутери литиум батерии Li A : 10 компјутери литиум батерии Lib : 11 компјутери литиум батерии Li C : 12 компјутери литиум батерии Капак : 13 компјутери литиум батерии Лага : 14 компјутери литиум батерии што в : 15 компјутери литиум батерии
Пакет се вклучени : 1 x Капацитетот на Батеријата Тестер (Батеријата Монитор )

Други карактеристики

DIY Материјали:
Електрични
Број На Модел На:
батеријата следење
Тип:
Возилото Батеријата Тестер
Работен напон(конвенционален):
Работен напон(низок):
DC 5~12V
Работни потрошувачка на енергија:
Макс 5mA

Најдобри понуди