• Неодамнешно
2 парчиња Безбедност Multimeter Телескопски Двојно Клип Тест Доведе Клип Сонда Црвено Црн Нови Пристигнување Висок Квалитет

2 парчиња Безбедност Multimeter Телескопски Двојно Клип Тест Доведе Клип Сонда Црвено Црн Нови Пристигнување Висок Квалитет

DEN 547.20

Количина на стоки
Тековен


Во одредени околности, не може да се најде да се мери точка и потребата
да се пробие на жица јакна на сигнал тест, може лесно да се користи оваа алатка, на приклучокот е
лесно и честа употреба на табелата со едноставно, сигурно и брзо.
Спецификации :
Метал материјал : Месинг
Површина : материјал : Никел позлатен
Изолатор материјал : АП
Боја : црвена,црна,сива
Големина : 13.5x2.2cm
Употреба :
- притиснете го копчето за завршување на тестот алатка, на тест кабел (за 4mm во дијаметар) во тестот алатка
-отпуштете го копчето и тест алатки во рамките на многу фини сонда може да пирс на кабел јакна
директна и диригент, на тој начин да се кабелски сигнал за nondestructive testing.
-уникатен V тип на линија ритам дизајн, за да се обезбеди дека позицијата на бодликава жица е во
средината на кабелот, ефикасноста е многу висока.
- по тестирање, отпуштете го копчето за да го отстраните жица, кабел обвивка unscathed
Пакетот вклучува :
1xblack тест клип
1xred тест клип

Други карактеристики

Бренд Име:
ZEAST
DIY Материјали:
Електрични
Температурата На Работа:
Други

Најдобри понуди