• Неодамнешно
  • -17 %
AN101 Џеб Дигитални Multimeter Светлото AC/DC Автоматско Преносни Метар Тест Алатки Капка Брод

AN101 Џеб Дигитални Multimeter Светлото AC/DC Автоматско Преносни Метар Тест Алатки Капка Брод

DEN 359.00
DEN 432.00

Количина на стоки
Тековен


Опис : Спецификации : Екран : LCD, 1999 брои ажурирања 2/sec LCD големина : 40 x 20mm Поларитетот Индикација : "-" прикажува автоматски Над-опсег, Индикација : "OL" прикаже Спектар одберете : автоматски или рачно Операција Температура : 0°C до 40°C, помалку од 80%RH Складирање Температура : -10°C 50°C, помалку од 85%RH Батерија Тип : x 3 V 2,2032 големината(Не се Вклучени) Димензии(H X W X D) : 110×55×10мм DC НАПОН (Авто кои се движат) Опсег на Резолуција Точноста 200m V 0.1 m V ±(0.8% од rdg + 5dgts) 2 V 1m V ±(0.5% од rdg + 2dgts) 20 V 10m V 200 V 100m V 600 V 1 V ±(1.0% од rdg + 5dgts) Текст Отпорност : 10 MΩ Заштита од Преоптоварување : 600 V DC/AC rms Max. Влезен напон : 600 V DC-DC СТРУЈА Опсег на Резолуција Точноста 200µA 0.1 µA ±(0.8% од rdg + 5dgts) 2000µA 1µA 20m A 10µA 200m A 100µA Заштита од Преоптоварување : F0.5 A/600 V осигурач Max. Внесување на струјата : 500m A Пад на Напон : 200µA и 20m A се движи : 20m V 2000µA и 200m A се движи : 200m V AC СТРУЈА Опсег на Резолуција Точноста 200µA 0.1 µA ±(1.0% од rdg + 5dgts) 2000µA 1µA 20m A 10µA 200m A 100µA Заштита од Преоптоварување : F0.5 A/600 V осигурач Max. Внесување на струјата : 500m A Пад на Напон : 200µA и 20m A се движи : 20m V 2000µA и 200m A се движи : 200m V Фреквентен Опсег : 40 Hz ~ 400 Hz Одговор : Просек, калибрирани во фирми на синусна бран на AC НАПОН (Авто кои се движат) Опсег на Резолуција Точноста 2 V 1m V ±(1.2% на rdg + 3dgts) 20 V 10m V 200 V 100m V 600 V 1 V ±(1.2% на rdg + 8dgts) Текст Отпорност : 10 MΩ Фреквентен Опсег : 40 Hz ~ 400 Hz Заштита од Преоптоварување : 600 V DC/AC rms Одговор : Просек, калибрирани во фирми на синусен облик Max. Влезен напон : 600 V AC rms Количина : 1 Сет answer : ___________________________ Note : прирачник мерења на локации, може да се 1-2mm грешка,ве молиме да се разбере. Поради разликата помеѓу различни монитори, сликата може да не ги одразуваат фактичката боја на објектот. Ви благодариме!
Пакетот вклучува : 1 x Дигитален Multimeter 2 x Тест Води

Други карактеристики

Бренд Име:
ANENG
DIY Материјали:
Електрични
Дисплеј Тип:
Дигитален Дисплеј
Температурата На Работа:
0 - 40 ℃
Димензии:
110*55*10мм

Најдобри понуди