• Неодамнешно
  • -5 %
1P+N 32A RCBO 6KA Остаток на Тековното Коло Прекинато во Текот Тековната Истекување Заштита 18mm Компактен RCD DZ47LE-Т1

1P+N 32A RCBO 6KA Остаток на Тековното Коло Прекинато во Текот Тековната Истекување Заштита 18mm Компактен RCD DZ47LE-Т1

DEN 192.00
DEN 201.60

Количина на стоки
Тековен


На RCBO да се обезбеди заштита против земјата грешки, overloads, краток кола и во текот-напон incommercial и dometic инсталација. На PCBO со двете дисконектирани неутрални и фаза гарантира на своите соодветна actuation против eath истекување fults дури и кога се неутрални и фаза се погрешно поврзани на електронска RCBO се вклучат филтрирање уред спречување на ризиците од несакани поради минливи напони и минливи струи, позитивен контакт ознака, во согласност со 16 издание на IEE жици прописи.
Главниот технички параметри
ТИП
TOB3 L-32 F
БРОЈОТ НА ПОЛОВИ
1 P+N
НОМИНАЛНА СТРУЈА(Во)
32 A
НОМИНАЛНА ОПЕРАТИВНИ СТРУЈА(Во)
30 MA
НОМИНАЛНА НАПОН(V)
AC230 V
КРАТКО-CIRCUITE КРШЕЊЕ КАПАЦИТЕТ(Инк)
6000 A
ИЗДРЖЛИВОСТ
≥6000 TIMES
ОСТАТОК НА ТЕКОВНАТА-OFF TIME
≤0.1 S
ДИЗАЈН
AC
ОСТАТОК НА ТЕКОВНИОТ ОБЕМ
0.5 IΔn-1n
Изградба карактеристики
1. Мерење компонента и закопчување компонента на производи се наоѓа помеѓу внесете линија крајот и влезот линија крај ;
2. Движење карактеристика на производи не може да се менува со надворешни механички алатка ;
3.Оперативниот организација има слободни функција да ги тргнеме и тока;
4. Работат дел не може да се симнат од школка надворешен на производи ,школка не може да влијае на работењето на организацијата на работа, додаток група која го замени претпоставките притисок ,треба да се гарантира претпоставките притисок не се менува, додека работи .
5. Севкупно и монтажа димензионирани табелата.

Други карактеристики

Тип:
Мини
Полјаците Број:
1
Број На Модел На:
DZ47LE-Т1 32A
is_customized:
Yes

Најдобри понуди